Ferizli’de akşamları deve feneriyle yürünüyor

#ferizlide.com

Ferizli Caddelerinde Akşamları Akıllı telefonu olmayanlar deve feneriyle yürüyor.

Gündüz kesilen elektrikler çalışanların işini engelleyip ekonomiye zarar verirken, akşamları her an kesilecek korkusuyla vatandaşlar ellerinde deve feneriyle yürüyor.

İlgili Makaleler

Bilhassa çocuklu aileler bu konuya daha da dikkat ediyor.

Çünkü her an elektrikler kesiliyor bir dert; başka diğer bir dertse, zaten daracık kaldırımın üstüne sandalye atıp oturan kahvehane müdavimlerimiz.

Ne yapsın anne, hem karanlık hem yürüyecek yol yok!

Bu akşam pattiye kesilen elektrikler neticesinde apartmanın asansöründe mahsur kalarak korkan vatandaşın imdadına itfaiye ekipleri yetişmiş.

İkinciye kesilen elektriklerin azizliğine ise çocuk arabası ve çocuklarıyla olduğu yerde panikleyip kalan zor durumda ki annenin imdadına ise elinde deve feneri olan bir vatandaş yetişti.

Habire gidip gelen cereyanın adetine Ferizlili vatandaşlar artık tecrübeli ve alışmış durumda. Akşamları caddeye çıkacaksa da akıllı telefonu yoksa ya el feneri veya deve feneriyle yola çıkmaktadır. Zira elektrikler kaçtı mı? Hem karanlık hem de kaldırım işgali var! Kahveci arkadaşlar kızabilirler bize serbesttir. Eğer bizim elektriğimizi yöneten: binbir çeşit verginin eklendiği faturaları tahsil eden Sepaş gibi bir SEDAŞ’ımz olsa(!) Cadde ve sokaklarımızı idare edecek bırak büyükşehir veya ilçe belediyesini ah bir belde belediyemiz olsaydı(!) bu modern ilçemiz ‘MEGA’ modern ilçe olurdu o zaman!

Ama vatandaşımız işgal edilen kaldırım yerine trafik yolundan, habire kaçan elektrikler sayesinde deve feneriyle yürümeye alıştığından herkes mutlu(!)

Ya bize ne oluyor?

Biz elimizle ve dilimizle düzeltmeye mücadele ediyoruz.

Çünkü biliyoruz ki ‘buğz etmek zayıf iman sahibi işidir!’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu