Ferizli’de Aile Sağlığı Hekimi Açığa alındı

ferizlide.com

Ferizli 1 Numaralı Aile Sağlığı Merkezinde Görev Yapan bir Doktor aldığımız duyum üzerine açığa alındı.

İddialara göre, vatandaşlarla yaşadığı sorunlarla ilgili olduğu ve uzun zamandır doktorla ilgili şikayetlerin devam ettiği ve söylenenlere göre özellikle ehliyet, işe giriş raporları ve aile hekiminin vermesi gereken hizmetleri vermediğinden dolayı şikayetlerin hat safhaya çıkması. Ayrıca, hastalara ve yakınlarına olan kötü tutumundan dolayı vatandaşların mağdur olması üzerine Ferizli kaymakamlığının yaptığı denetim sonrasında, Sakarya valiliği tarafından açığa alınma işleminin gerçekleştiği öğrenildi.

Söz konusu Dr. Daha önce görev yeri olan Ferizli 2 numaralı ASM’de ki çalışma huzurunu bozduğu ve vatandaşların tepkili olduğu; doktor ve hemşirelerle mahkemelik olduğundan görev yerinde değişiklik yapılmış ve 1 numaralı ASM’de göreve başladığı iddia edilmişti.

Açığa alınan Sağlık hekiminden boşalan göreve İl Sağlık müdürlüğü tarafından başka bir hekim görevlendirdiği öğrenildi.

Abone Olun
Bildir
guest
9 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ahmet durmuş
Ahmet durmuş
1 yıl önce

Doktor un isminde paylaşsaydınız

aile hekimi
aile hekimi
3 yıl önce

zaten sorunlu bir hekimdi. daha önceki çalışma yerindede diğer aile hekimleriyle kavga etmiş.valilik görevden almış gereğini yapmıştır. yani her önüne gelen değil valilik gereğini yapmıştır.

Doktor
Doktor
3 yıl önce
Yanıtla  aile hekimi

Bunu yazan arkadaş aile hekimi nicki arkasına saklanma .yoruma adını da yazsana .yoksa daha önce kavga ettiği aile hekimleri kimse onlar zannına sebep olacaktır. Biraz cesaret …yaz adını..

cengiz uzun
cengiz uzun
3 yıl önce

Haberde yanlışlar var
1-Aile hekimleri kendi istekleri doğrultusunda yer değişikliği yaparlar.
2-Aile hekimleri çalışma usul ve esasları yönetmelikler ve kanunlarla belirtilmiştir.bazı raporları uygun görürse verir uygun görmezse bir üstüne sevk eder.işe giriş raporlarını çalışan sağlığı birimi verir.
3-Aile hekimi soruşturma geçirip suçlu bulunsa bile ceza puanı ile cezalandırılır yada sözleşmesi fesih edilir.yani seni buradan aldım şuradaki aile sağlığı merkezine tayin ettim diye bişe yoktur.
4-Aile hekimleri devlet memurluğundan ücretsiz izne ayrılarak sözleşme doğrultusunda çalışmaktadırlar.
5-Aile hekimleri İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde Valiliğe bağlı olarak çalışmakta olup,her önüne gelen tarafından denetlenemez…

evlad-ı Fatihan
evlad-ı Fatihan
3 yıl önce

vatandaş tepkili çalışanlar bile yüzünüze söyleyemiyor, arkanızdan ayrılmak için kırk takla atıyor. devlete saygısızlık millete zorbalık yaparsan bedeli ödersin.

asımın nesli
asımın nesli
3 yıl önce

asım ve ruhiye cevaben; mevzuat gereği kişiye yönelik düzenlenmesi öngörülen her türlü sağlık raporu, sevk evrakı, reçete ve sair belgeleri düzenlemek aile hekiminin görevidir. vatandaşa zorluk çıkarmak, 20 yaşında cebinde parası olmayan kişileri sağlık kurulu raparuna ücretli yönlendirmekte neyin nesidir.

dr sakarya
dr sakarya
3 yıl önce

dedikodu sitesi mi, haber sitesi mi belli degil..

Ruhi
Ruhi
3 yıl önce

İşe giriş raporu Aile Hekiminin görevi değildir.

Asım
Asım
3 yıl önce

İşe giriş raporu aile hekiminin görevi değildir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
9
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x