Ferizli Ziraat Odası üreticiyi bilgilendiriyor

#ferizlide.com: Ferizli Ziraat Odası Abdürrezzak mahallesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

İyi Tarım Uygulaması için ilaçlamanın önemi, ilaçlama zamanı, ilaçlama dozu, ilacın hazırlanması ve ilacın uygulanması hakkında teknik bilgilendirme yapıldı.

İlaçlama yapıldıktan sonra boş ilaç kutularının tarla kenarlarına, sulama kanallarına ve ormanlara gelişi güzel atılmaması gerektiğini boş kutuların biriktirilip muhafaza edilmesi gerektiğini dikkat edilmediği takdirde çevre kirliliğine neden olacağına bu sebepten canlıların ve bizlerin hayati tehlike yaşadığı belirtildi.

 

Odanın kurulma amacı, yapmış olduğu ve yapacağı faaliyetler hakkında Ferizli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Eren tarafından vatandaşlarımıza bilgilendirme yapılmıştır. Oda bünyesinde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetinin başladığını bu hizmet ile tüm ilçemiz çiftçilerimizin yararlanacağını ve danışmak istedikleri bitkisel üretim hakkında her türlü sorunu danışabilecekleri belirtildi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişi ile sonlanmış olup bu tür bilgilendirme toplantılarının ilçemiz mahallelerinde düzenli olarak devam edeceği öğrenildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x