Ferizli yeni adliyesi için çalışmalar başladı

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Geçtiğimiz hafta Ferizli belediye meclisinin aldığı kararla Adalet Bakanlığına tahsis edilen kalıcı iş merkezi Başsavcı Lütfi Dursun tarafından incelendi.

Ferizli Belediyesinin son meclis toplantısında alınan karar ile mülkiyeti Belediye’ye ait olan kalıcı iş merkezi, Adalet Bakanlığı, Ferizli Adliyesi tarafından kullanılmak üzere 25 yıllığına tahsis edilmişti.

Yapılan bu tahsisinin ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Ferizli ilçesine gelerek adliyenin taşınacağı binada incelemelerde bulundu. Ferizli hükümet Konağı karşısında buluna kalıcı iş merkezine taşınacak adliye binası için kısa bir açıklamada bulunan Baş Savcı Dursun, mevcut ilçe adliye binasının fiziki yetersizliğinin olduğunu belirtti. Başsavcı Dursun, bu tahsis ile Ferizli Adliyesinin daha iyi bir ortamda hizmet verebileceğini ifade etti. Bölgede yeni yapılan cezaevinin de tamamlanmak üzere olduğunu hatırlatan Dursun, bu nedenle Ferizli Adliye’sinin iş yükünün artacağını ve adli personel sayısında da artış olacağını vurgulayarak, yeni adliyenin bu nedenle önemli olduğunu ifade etti. Söz konusu binada tadilat çalışmaları başlayacağı öğrenildi. 

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığımız haberler kamuoyundan çok olumlu tepkilerle karşılandı.

Eski Hastane binasının ise Halk Eğitime devredileceği yönünde bilgiler geliyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x