Ferizli ve çevresinde uyuşturucu temizliği

#ferizlide.com

Jandarma Kuzey İlçelerinde Kasırga Gibi Esti…

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı adeta mıntıka temizliği yaptı…

Altmış personelin katılımı ile yapılan eş zamanlı baskında 17 gözaltı, üç tutuklama…

Kocaali – Karasu ve Ferizli ilçelerinde “Uyuşturucu ve Uyarıcı madde ticareti “ yapan şahıslara yönelik 16.01.2019 tarihinde 60 personel ve Narkotik köpek unsuru ile eş zamanlı yapılan operasyon da, on yedi şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Jandarmanın 31 Ekim 2018 tarihinde mahkeme kararı ile başlatılan faaliyeti, 14 Ocak 2019 tarihinde sonlandırılarak şüphelilere yönelik üç ilçede narkotik arama köpeklerinin katılımıyla büyük çapta eş zamanlı operasyon yapıldı. 

Operasyona başta Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı olmak üzere Karasu, Ferizli ve Söğütlü ilçe jandarma komutanlığının yanında Kom Şube Müdürlüğüne ait Narkotik Timleri de destek verdi.

Soruşturma kapsamında icra edilen faaliyetlerde;

– 245 gr Bonzai maddesi

– 1 Adet uyuşturucu hap

– 10 gr kenevir tohumu

– 2 Adet Ruhsatsız Av tüfeği

– 2 Adet esrar içiminde kullanılan kova düzeneği ele geçirilirken gözaltına alınan, on kişi ifadelerinin ardından savcılık kararı ile karakoldan serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan İ.Ö., H.U., Y.E.Ö., O.K., M.A., C.Ç, ve M.A.D., mevcutlu olarak 17 Ocak 2019 tarihinde savcılığa sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan İ.Ö., H.U., ve Y.E.Ö isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiştir. Aynı davadan 10 Kasım 2018 tarihinde tutuklanan C.E ve E.E. ile birlikte aynı operasyon kapsamında tutuklananların sayısı beş kişi olduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu