Ferizli OSB’de Fabrika Açılışı

#ferizlide.com: Ferizli Organize Sanayi Bölgesinde 19 Haziran 2019 Çarşamba günü bugün saat 11.00 de yapılan fabrika açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ta katıldı.

Açılışta konuşma yapan Arsan Kauçuk Plastik Makine San. Ve Tic. AŞ. Yönetim kurulu başkanı K. Berat Öztimur geçmişi ve geleceği anlattı.

Yönetim kurulu başkanı K. Berat Öztimur başarı öyküsünü şöyle anlattı: “62 yıl önce 40 metrekarelik bir odada sevgili babamız tarafından temelleri atılan şirketimizi, gelecek kuşaklara 60 bin metrekare üzerine kurulu bu yatırımla devretmenin sevincini bizlerle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Hepimiz biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş vizyonu olan çağdaş uygarlık düzeyinin ilerisine geçme ülküsüne giden yol, bilgi ve teknolojiye dayalı güçlü bir sanayi sektöründen geçmektedir. Bu nedenle bizim sanayiciler olarak çabamız ve başarımız bireysel gelişim meselesi değil, tamamen bir memleket meselesidir. Her fabrika bir kaledir. Bizlerde bu kalelerin, kalbi ülkesi ve milleti için atan neferleriyiz. En son teknoloji ve akıllı sistemlerle donattığımız, iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye saygı gereksinimlerini, Avrupa normları ve uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirdiğimiz yatırımımızı, 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak üretime başladık.

Bu süreçte Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik ve finansal zorluklara rağmen, devletimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza olan güvenimiz hiç eksilmedi. Aksine daha da arttı, yatırımlarımıza bu inanç ve azimle devam ettik.   

Bu zor ve fırtınalı dönemde sakin bir limana sığınmak da bir seçimdi. Bunun yerine, azmimiz ve inancımızla gemimizin yelkenlerini açıp, yeni ihracat bölgelerini, uluslararası standartlara uygun, katma değeri yüksek, üstün teknoloji özellikli ürünlerimize fethetme kararı aldık.

İhracatımızın ana merkezi Batı Avrupa olmakla birlikte; ARGE merkezimizin geliştirdiği ürünleri Amerika’dan, Çin’e, 6 kıtada, 50’den fazla ülkeye ihraç etmekteyiz.

Bu yeni tesisimiz ile üretim kapasitemizi 3 katına çıkartmayı hedeflediğimiz gibi, 2023 yılına kadar,320 olan çalışan sayımız 500’e, 14 milyon dolar olan ihracatımızı 25 milyon dolara, 22 milyon dolar olan toplam satış ciromuzu da 50 milyon dolara çıkartmayı hedefliyoruz.

ARGE merkezindeki mühendisleri sayesinde ürün çeşitliliğini her geçen gün zenginleştiren ARSAN, sizlerden aldığı güçle, yurtiçinde ve yurtdışında, farklı sektörlerde büyüyerek memleket davasına hizmet etmeye devam edecektir.

Sözlerimi burada noktalamadan önce bu yatırımımızın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu büyük mutluluğu bizlerle paylaştığınız için ARSAN ailesi adına hepinize teşekkür ederim.” ’dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu