Ferizli MYO’nın 2. Olağan kongresi yapıldı

#ferizlide.com

Ferizli Yüksekokul Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği 2. Olağan kongresi yapıldı.

Kongre bugün saat 14. 00 te Özkoç salonunda üyelilerin toplanmasıyla birlikte gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını Fazlı Demirci’nin yaptığı kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı.

Toplantıya Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ)’ye bağlı Ferizli MYO’ müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aslan Çoban’ okul sekreteri Adanan Çetin ve üyeler katıldı.

Kongrede Nurettin Koç yeniden başkan seçilirken yönetimi şu isimlerden oluştu; R. Meral Dıramalı, Hüseyin Deniz, Haluk Kam ve Yakup Kodaman’dan oluşurken denetleme kuruluna ise; Ramazan Efiloğlu, Necati Tiryaki ve Hasan Çakır seçildi.

Listede ismi olanların dahi katılmadığı Ferizli Yüksekokul Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği 2. Olağan kongresi sönük geçti.

Bir eğitim derneğinin (hem de yüksek eğitim) bu kadar ilgisiz ve alakasız olmasının eğitimimizin nereye doğru seyrettiğini göstermekte olduğu içler acısı bir durumdur. Hala bir ilkokul binasında eğitim vermeye çaba sarf eden SUBÜ yetkililerini tebrik etmek lazım. Yerel yönetimlerin kılını bile kıpırdatmadığı zor ve edilgen fiziki ortamlara cılız ve yetersiz bir Dernek’te eklendiğinde görüntü maalesef esef verici. Bizim elimizde olsun mantığıyla hırs eden nefs sahiplerinin eğitime vereceği acı tebessümden başka hiçbir şey kalmamıştır.

Yeni seçilen Dernek, yönetime hayırlı olsun…  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu