Ferizli MYO’da sade bir diploma töreni

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Bugün sabah 11:00 de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Meslek Yüksek Okulu bahçesinde gerçekleşti.

Törene meslek yüksek okul müdürü Aslan Çoban, okul yönetimi, öğretim görevlileri, öğrenciler ve veliler katıldı. Koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler gereği törenler sade ve kısa tutuluyor.

Düzenlenen diploma töreninde açılış konuşması yapan okul müdürü Aslan Çoban açıklamasında: “Kovid 19 nedeniyle kısa ve sade tuttuğumuz proğram dereceye giren öğrencilerimizin emeklerini zay etmemek onların gönlünü almak için gerçekleştirdik. Üniversite yönetimi olarak alınan bu kararda sadece dereceye giren öğrenciler veliler ve hocaların katılımıyla kısa bir diploma töreni düzenlemiş bulunmaktayız.

Kovid-19 nedeniyle yüz yüze eğitimlere verilen ara da gördük ki okulun güzelliği öğrenciymiş. Hocalar için öğrencisiz okul çok garip ve üzücü oluyor. İnşallah kısa sürede salgın hastalıktan kurtulur yine o eski güzel günlere döner öğrenci hoca ve okul eğitimize devam ederiz.” Diye ifade eden okul müdürü Çoban dereceye giren öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

Törende dikkat çeken önemli bir durum ise 3 öğrencinin not ortalaması aynı olmasıyla dönemin üç birincisi olmasıydı.

Törenin ardından dipdama ve ödüllerini hocalarının elinden alan öğrenciler birlikte hatıra fotoğraf çektirip kep fırlattılar.

Buna göre Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Meslek Yüksek Okulu dönem birincileri, ikincileri ve üçüncüleri şu isimlerden oluştu:

Moda tasarımı:

1.Mehtap Polat

2.Elif Öner

3.Bahriye Sakallıoğlu

Grafik tasarımı:

1.Sena Köroğlu

1.Kübra Duymaç

2.Tuğçe Yankaş

3.Aslı Terzi

İşletme yönetimi:

1.Sude Yavaş

2.Kübra Cart

3.Saliha kalp

MYO

1.Mehtap Polat

2.Elif Öner

3.Bahriye Sakallıoğlu

Yayına veren: İsmail Kotaman

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x