Ferizli Müftülüğü’nden Afrin’e UN Yardımı

#ferizlide.com

Ferizli ilçe müftülüğünün başlattığı Afrin’e un kampanyası çağrısına vatandaşlar 950 çuval UN’la ses verdiler.

Müftülüğün başlattığı un kampanyası neticesinde hayırsever iş adamları, esnaf ve vatandaşların yardımıyla elde edilen 950 çuval un 2 adet TIR’a yüklendi.

Bu sabah saat 11.00 de Ferizli Fevziçakmak Caddesi üzerinde park edilen un yüklü tırların yanında toplana vatandaşların yanı sıra İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve diğer yetkililerde katıldı.

Düzenlenen törende konuşma yapan  Ferizli Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Haluk Akagündüz Suriye’deki duruma dikkat çekti ve Afrin bölgesinde insanların zor durumda olduklarını dile getirdi. Akagündüz “İl müftülüğümüzün başlattığı bu kampanya ya ilçe müftülüğümüz olarak yoğun bir emek verdik ve rekor denecek seviyede yardımlar aldık. Hayır severlerden Allah razı olsun” dedi.

Sakarya genelinde başlatılan bu kampanyada 5 tır yüklendiğini bu tırların 2si Ferizli’den gitmekte ve 2 tırın içerisinde 950 çuval un bulunduğunu söyleyen İlçe müftüsü Bedrisinan Yazıcı yaptığı konuşmada:

“Rabbimizin “müminler ancak kardeştirler” buyurduğunu bizde bu emre uyarak kardeşliğin gereğini yerine getirdiğimizi ifade etti müftü yazıcı:

Bu Necip millet bunu her zaman yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.  İlçe Müftüsü bu yılın Ramazan teması infaktır işte burada ki bu manzara infak kültürünün tecessüm etmiş halidir.

Bu Necip millet bu kültürü yaşattıkça hiç bir kuvvet onu mağlup edemeyecektir.

Rabbim hepinizden razı olsun” dedi. Müftü yaptığı dua eşliğinde tırlar Ferizli’den uğurlandı.

Adapazarı Güllük Camiinde buluşacak olan diğer tirlar oradan saat 13.00 itibariyle Afrin’e gönderilmek üzere Suriye’ye yol edilecekler.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mülazim yüce
Mülazim yüce
2 yıl önce

ALLAH Hayırlarınızı kabul etsin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x