Ferizli müftülüğü iftar verdi

#ferizlide.com ## İlçe müftülüğü ve Türkiye diyanet vakfı Ferizli Şubesi birlikte iftar programı düzenledi.

Programa kaymakam Bahattin Alp Arslanköyü, belediye başkanı İsmail Gündoğdu, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Program tasavvuf musikisi İle başladı akabinde merkez cami imam Hatibi ve müezzin kayyımının ilahi dinletisi ve akabinde Kur’an-ı Kerim okundu.

Daha sonra ilçe müftüsü Bedrisinan Yazıcı bir selamlama konuşması yaptı.

Müftü konuşmasında: Vakıf geleneğinin, İslam medeniyetinin bir hediyesi olduğunu söyledi.

Yazıcı konuşmasında: Türkiye diyanet vakfının 13. Mart 1975 yılında bir iyilik hareketi olarak kurulduğunu ve Ülkemizde Bin şubesi ile Yurt dışında 145 ülkede eğitimden-kültüre Hayri hizmetlerden- din hizmetlerine kadar geniş bir alanda faaliyet gösterdiğini ifade etti.

İlçemizde Ferizli şubemizin geçen yıl 80 kadar muhtaç aileye ayni ve nakdi yardım yaptığını, 35 öğrenciye burs imkanı sağladığını, özellikle asrın projesi olan 4-6 yaş ve diğer kuran kursu ve camilerin ihtiyaçlarının hep vakıf kanalıyla giderildiğini, Afrine iki tır dolusu un yardımını organize ettiğini anlattı.

Ayrıca Sosyal ve Kültürel etkinlik olarak her yıl fakir ailelerine geleneksel iftar programları tertiplediğini söyledi.

Müftü Bedrisinan Yazıcı, “vatandaşlarımızın zekat ve fitrelerine talip olduklarını onları ilçemizde ki muhtaç ailelere bir emanet bilinciyle ulaştıracaklarını, vatandaşların fitre ve zekatlarını vakfımızın şubesine makbuz karşılığı vermelerinin önemli olduğunu, çünkü ilçemizde iffetinden dolayı dilenmeyip evinde bekleyen çok fakir olduğunu” kaydetti.

Müftü Yazıcı daha sonra katılan misafirlere teşekkür ederek iftar duasını yaptı.

İftar esnasında Türkiye diyanet vakfının zekat konulu sinevizyon gösterisi izlettirildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x