Ferizli Meslek Yüksekokulunda tekstil merkezi

#ferizlide.com

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulu, 463 722,16 TL bir projeye imza attı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Pınar Çınar yürütücülüğünde hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje sözleşmesi, okul müdürü Doç. Dr. Adil Başoğlu, projede görevli Öğr. Gör. Cemile Çulcuoğlu ve okul sekreteri Adnan Çetin’ in katılımıyla 4 Eylül 2018’de imzalandı.

“TR42 Bölgesi Tekstil Sektörüne Yönelik Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesi” başlıklı proje ile Sakarya, Bolu, Düzce, Kocaeli ve Yalova Bölgesinde faaliyet gösteren tekstil sektörü için nitelikli işgücünün yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

463 722,16 TL destek tutarı bulunan proje ile Ferizli Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayarlı Kalıp ve Bilgisayarlı Tasarım programları, model dikim atölyesine sahip bir tekstil merkezi oluşturulacaktır.

Proje çerçevesinde oluşturulacak tekstil merkezinde eğitim alan Moda Tasarımı ve Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerinin ise eğitim sonrasında iş istihdamının arttırılması ve sektörün ihtiyaç duyduğu iş alanlarına cevap verilmesi hedeflenmektedir.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x