Ferizli Meslek Yüksekokulunda Devir Teslim

#ferizlide.com

Sakarya üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulunda müdürlerin değişmesinden sonra yapılan Devir teslim Törenine Sakarya Uygulamalı (Subu) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık Rektör Yardımcıları, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve diğer Okulda bulunan bölüm başkanları ve hocaları katıldı.

Ferizli Meslek Yüksekokul müdürlüğünü görevinde Bulunan Adil Başoğlu’nun Sakarya’da ikinci Bir üniversite kurulması ile Birlikte yeni oluşumlar gerçekleşerek atamalar yapıldı.

Ferizli Meslek Yüksekokuluna Dr. Öğretim Üyesi Aslan Çoban’ın atanması ve göreve başlamasından sonra düzenlenen devir teslim töreninde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Matem Sarıbıyık katıldı. Törende Sarıbıyık tarafından eski ve yeni müdüre birer teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

Sakarya Uygulamalı Bilemler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, “şehrimizde ikinci bir üniversite açılmış oldu. Hayırlı olsun. Tabi Türkiye’de 2 tana ayni üniversiteden var. Birisi Sakarya’da bir diğeri ise Isparta’da bulunmaktadır. Bizim hedefimizde uygulama becerisi yüksek olan, yüksek düzeyde kaliteli öğrenci yetiştirmek. ayni zamanda direk olarak gerek okullarımızın laboratuvar kısmında, atölyelerimizde, uygulama becerisi mühendis yada uygulama misyonunu öne çekerek  ayni zamanda yapılmış olan ARGE çalışmalarının  direk olarak üretime döneceği  şekilde işleri yapmaya planlıyoruz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x