Ferizli-li Zürfettin Bulgaristan’da Aday oldu

#ferizlide.com: Zürfettin Hacıoğlu Bulgaristan’ın Kırcaali Belediyesinde 2. Sıradan Meclis üyesi adayı oldu

1989 yılında Bulgaristan Hükümeti tarafından Zorunlu olarak göç ettirildikten sonra Ferizli’ye ailesi ile Birlikte yerleşen ve 20 yılı aşkın Ferizli’de Göçmen konutlarında Kalan Zürfettin Hacıoğlu doğup büyüdüğü topraklar Kırcaali Belediyesi Meclis üyeliğine 2 sıradan Aday gösterildi.

 

Ferizli’de Balkan Göçmenleri derneğini kurduktan sonra Sakarya Şube Başkanlığı, Edirne’de Kurulan Balkan Türkleri Federasyon Başkanlığı ve Daha sonrada Bursa’daki Merkezi Olan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu kurucu üyelerinden ve daha sonrada Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyon Genel Başkanlık görevinde Bulundu.

Zürfettin Hacıoğlu Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu genel Başkanlığı Görevinden istifa ederek 27 Ekimde Bulgaristan’da yapılacak olan yerel seçimlerde Bulgaristan’ın en Büyük illerinden olan Kırcaali Belediyesi Meclis üyeliği için Dost Partisi tarafından meclis üyeliğine 2. sıradan gösterilmesi Türkiye’den Bulgaristan’a yerel secimler için gidecek vatandaşlarımız içinde memnunluk yarattı.

 

Belediye Meclis üyeliğine aday olan Zürfettin Hacıoğlu doğup büyüdüğüm ilimiz olan Kırcaali’den 30 yıl önce zorunlu olarak gönderildiğimiz Türkiye’nin Ferizli Belediyesi Meclis üyeliğinde 5 yıl görev yaptım. Bugün ise Allah’ın izini ile Kırcaali Belediyesinde Meclis üyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ilgili vatandaşlarımız mutlaka oylarını kullansınlar” ifadesinde bulundu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x