Ferizli-li Öğrenciler Agorada göz kamaştırdı

#ferizlide.com

Ferizli-li öğrencilerin Agora AVM de açtıkları sergi göz kamaştırdı. Revizen-i Menkuş (Vitray) Sergisi Açıldı.

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında yaparak yaşayarak öğrenme, yetenek ve beceriye dayalı eğitimi artırmak için ilimizde birçok çalışma yapıldı.

İlgili Makaleler

Ferizli ilçesi Halit Narin Ortaokulu öğrencileri de bu süreçte 6 ay boyunca Osmanlı döneminde cam süsleme sanatı olarak bilinen Revzen-i Menkuş(Vitray) sanatını Görsel Sanatlar Öğretmeni Suzan Türk öncülüğünde günümüz sanat anlayışına uyarlayarak farklı tekniklerle yapılmış bir ürün ortaya koydular.

13 Mayıs 2019 tarihinde Agora AVM de saat 11:00 de İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, İl mem ve Serdivan ilçe mem şube müdürleri, okul müdürleri ve ziyaretçilerin katıldığı bir açılış oldu.

Protokol üyeleri serginin ardından öğrenciler eşliğinde mini atölye çalışması ile vitray sanatını uygulama fırsatı buldular.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerle yakından ilgilendi çocuklardan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve hepsini ayrı ayrı tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu