Ferizli Karla Mücadele Timi Görev Başında

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Ferizli Belediyesi, ilçede sabah başlayan yoğun kar yağışının etkilerini en aza indirmek amacıyla oluşturduğu Karla Mücadele Ekibi çalışmalarına başladı.

Meteorolojinin hava tahminlerine göre ilimizde ve ilçemizde 4 gün boyunca kar yağışının etkili olması bekleniyor. Meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alan Ferizli Belediyesi, kar yağışı öncesi gerekli tüm tedbirlerini almıştı. Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri, bu sabah başlayan yoğun kar yağışı öncesi tüm mahallelerin yollarını açık tutmak için çalışmalarına başladı.

Ekiplerimiz ile birlikte sahalardayız

Karla mücadele ekibinin 7/24 esasına göre görevinin başında olacağını belirten Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, vatandaşların kış şartlarından en az şekilde etkilenmesi için teknik personel, ekipman ve ihtiyaçlarını kar yağışı öncesi belirleyerek gerekli önlemleri aldıklarını kaydetti. Kış mevsimi boyunca tek bir vatandaşın dahi mağdur olmasına izin vermeyeceklerini dile getiren Başkan Gündoğdu, “Kış mevsimi boyunca zorlu hava şartlarında vatandaşlarımızın yaşam standartlarını bozmadan yaşantılarını devam ettirebilmeleri için karla mücadele ekiplerimiz, gece ve gündüz olmak üzere nöbetleşme sistemi ile görevinin başında olacak” dedi.

Hazırlıklar tamam

Meteorolojinin uyarılarını göz önünde bulundurarak çalışma planlarını hazırladıklarını belirten Başkan Gündoğdu, “Kış mevsimi boyunca çalışmalarımızı; şoför, operatör ve yardımcı personellerden oluşan 20 personel, 3 kepçe, 1️ greyder, 3️ arazi arabası, 1️ tuzlama ve 1️ kar küreme aracı olmak üzere toplam 9 adet araç ile ilçe sınırlarımızda bulunan yol ağımızı kış mevsimi boyunca açık tutmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan kar yağışının artmasıyla birlikte artan uygunsuz koşulları ortadan kaldırmak için ekipler, ana cadde ve yolların yanı sıra eğimli bölgelerde, kaza riski görülen yokuşlar ile mahallelerde ve mahalle içi yollarda tuzlama çalışmalarına da başladı.

Abone Olun
Bildir
guest
5 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Halk
Halk
1 ay önce

İki senede bir toplasan üç gün kar yağıyor onda bile bı önlem alıp sedas denilen kurum gereğini yerine getirmiyor rüzgar esti elektrik yok yağmur yağdı elektrik yok kuş uçtu elektrik yok olan vatandaşa oluyo bir diğer konuda belediye neden var bunları denetleyemeyecek halkın sesi olmayacaksa koltukta oturmak için mi orasida ayrı muamma 🤛

Ferizlili
Ferizlili
1 ay önce

Kimse hesap soramıyormu bu ilçede sedaş denen kuruma

Ferizlili
Ferizlili
1 ay önce

Hiç kimse bu sorumluluğu taşımıyormu bu ilçede

Ferizlili
Ferizlili
1 ay önce

Bu nasıl bir densizliktir iki gündür bu kışmkıyamette

Ferizlili
Ferizlili
1 ay önce

Ferizli ye bir tanede sedaş ile mücadele timi kurun arkadaşlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
5
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x