Ferizli Hizmet Ağına Büründü

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli’de üstyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, "Projelerimizi hayata geçirerek, büyümeyi, gelişmeyi hedefliyoruz" dedi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe genelinde bozulan noktalarda gerekli yol çalışmalarının büyükşehir belediyesi ve Ferizli Belediyesi tarafından hızla devam ettiğini, yol çalışmaları kapsamında kullanılamaz hale gelen Ceylandere Mahalle yolunun büyükşehir belediyesi ile birlikte sıcak asfalt seriminin gerçekleştirildiğini söyledi.

Yol revize çalışmalarının Ceylandere Mahallesi ile sınırlı kalmayacağının altını çizen Belediye Başkanı Gündoğdu, belirlenen çalışma plan takvimine göre yol bakım ve yenileme çalışmaları tüm mahallelerimizde sürecek dedi. Ayrıca heyelan gibi tehlike oluşabilecek noktalarda tahkimat çalışmaları yapıldığını da ifade etti.

TARLA YOLLARINDA ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ SÜRÜYOR

Çetin ve yoğun yağışlı geçen kışın ardından bozulan tarla yollarını da bakım ve onarım altına aldıklarını vurgulayan Başkan Gündoğdu, planladığımız şekilde Ceylandere ve Bakırlı mahallelerimize bağlı tarla yollarının bakım ve onarımı gece gündüz yapılan çalışmalarla tamamlandı. Çalışmalarımız Gölkent mahallemizde devam ediyor. Sırayla tüm mahallerimizin tarla yolları da elden geçirilerek onarılacak. Bu vesileyle çiftçilerimiz için bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

YAŞANILABİLİR BİR FERİZLİ

Yol yenileme çalışmalarının yanı sıra daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir Ferizli için ilçeyi hizmet ağına bürüdüklerini vurgulayan Belediye Başkanı Gündoğdu;

“Çalışmalarımız ilçe genelinde dört koldan devam ediyor. Temizlik işleri ekibimiz cadde ve sokakların yanı sıra pazar yerleri ile refüjlerin temizliğine kadar ilçenin dört bir yanını gece gündüz demeden temizliyor. Rutin çöp toplama işleminin yanı sıra yabani ot temizliği, sinek ve haşarat işgaline karşı ilaçlama, bordür taşı döşemesi, bozulan kaldırımların onarılması, çocuk parklarının bakımı gibi birçok çalışmalar ilçemizin dört köşesinde eş zamanlı biçimde yapılmaktadır. Diğer yandan çarşı merkezimizde kullanılmayacak derecede yıpranmış çöp konteynerlarını imkânlarımız dâhilinde yeniledik.” dedi.

EKİPLERE TEŞEKKÜR

Ekiplerin fazla mesai harcamalarına ve özverili çalışmalarına dikkat çeken Başkan Gündoğdu, “Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Tabi en iyi temizlik çevreyi kirletmemektir. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını rica ediyorum. Temiz bir Ferizli için çalışıyoruz” diye konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
3 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
köroğlu
köroğlu
1 yıl önce

3 yıldır Devlet Mahallesi 227. sokakta oturuyoruz. Yol hizmetini müteahhitlerin yaptığı toprak yollardan alıyoruz. köstebek yuvası gibi ve her yağışta kapının eşiğine kadar çamur. acaba buralarla ilgili bir çalışma olacakmı olacaksa ne zaman.

Cemal cüce
Cemal cüce
1 yıl önce

Sinanoglunda karakol mahallesi köstebek yuvası gibi en kısa zamanda yapılmasını arz ederim

Musa soydan
Musa soydan
1 yıl önce

Slm çalıbayırı dibinde bulunan kanalın ve bu bölgenin daha iyi kullanılır olması için dranaj çalışması yada kanalların açılması için bir çalışma varmı,.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
3
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x