Ferizli Gençlik Merkezi Açıldı

#ferizlide.com: Ferizli ilçe müftülüğüne bağlı “Diyanet Gençlik Merkezi”nin açılışı bugün saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla gerçekleşti.

Açılış bugün saat 14.00 te Ferizli merkez camiinin altında yapılan ve gençliğin hizmetine sunulacak olan nezih bir mekan düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Ferizli ilçe kaymakamı Bahattin Alp Arsalanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Müftüsü Bedrisinan Yazıcı, İl müftü yardımcısı Paşa Bektaş, Spor İl müdürü Arif Özsoy, il müftülüğü gençlik koordinatörü Mehmet Çatallar, eski Sakarya İl müftüsü İlyas Serendi,  misafirler, ilgili yönetici ve idarecilerle vatandaşlar katıldı.

İlgili Makaleler

Açılış dua ile başladı ve gençlik merkezinin açılış kurdelesi hayırlı olsun dilekleriyle kesildi.

Açılış töreni Kur’an-ı kerim okunması ve ilçe müftüsü Bedrisinan Yazıcı’nın nezih konuşması ile devam etti.

Törende İl müftü vekili ve il müftülüğü gençlik koordinatörü de birer konuşma yaptılar.

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise konuşmasında şu ifadelere yerverdi: “Ferizli Gençlik merkezi açılışı vesilesiyle toplanmış bulunmaktayız, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Millet olarak bizim belki de en büyük zenginliğimiz olarak göçerebileceğimiz gençliğimizdir. Ülkemizin ileriye dönük hedeflerine ulaşmasını sağlayacak olan gençlerimiz olacaktır. İleriye dönük 2023 – 2053 – 2071 hedeflerine ülkemizi daha yükseğe, daha güçlü duruma getirebilmek, bu hedeflere ulaşmak gençlerimizin çalışmaları, gençlerimizin gayretiyle mümkün olacak. Fakat bu zenginliğe sahip çıkmak, kıymetini bilmemiz gerekiyor. Gençliğimizi, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak gerekiyor.  Gençlerimizi toplumumuzun ahlaki milli değerlerini özümseyip benimseyen fert olarak yetiştirmemiz gerekiyor ki amaçladığımız ileriye dönük hedeflere ulaşmamız mümkün olsun. Bu bakımdan yapılan bu eserlerin ve çalışmaların, gençlerimize sahip çıkma bakımından önemli bir çaba olduğunu düşünmekteyim. Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen başta ilçe müftülüğümüz ve çalışma arkadaşlarına, bu esere maddi manevi her türlü desteği veren hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu eser ilçemiz, milletimiz için hayırlara vesile olur. Hayırlı uğurlu olsun.”

Daha sonra gençlik merkezini gezen haziruna ikramda bulunulmasıyla açılış proğramı sona erdi.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu