Ferizli Devlet Hastanesine Rekor Başvuru: 160 bin

'2022 yılında hastanemizde yaklaşık 160 bin muayene yapıldı. İlçe nüfusumuzun yaklaşık 28 bin olduğunu düşündüğümüzde kendi ilçemizle birlikte yakın ilçelere ve köylere de hizmet verdiğimiz anlaşılıyor.'

Geçtiğimiz 2022 Yılında Ferizli Devlet Hastanesine Muayene İçin 160bin Hasta Başvuru Yapmış. Hastane Başhekimi Dr. Samet Kaymaz sosyal medya hesabında yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“2022 yılında hastanemizde yaklaşık 160 bin muayene yapıldı.

İlçe nüfusumuzun yaklaşık 28 bin olduğunu düşündüğümüzde kendi ilçemizle birlikte yakın ilçelere ve köylere de hizmet verdiğimiz anlaşılıyor.

Aynı zamanda Cezaevi hastane hizmet bölgemizde bulunduğundan çok sayıda mahkum hastaya da sağlık hizmeti verdik.

Çok şükür Rabbimize. Devletimiz her türlü imkanla yanımızda. Hastanemizde kurulduğundan beri en yüksek hekim sayısına ulaştı ama biz inşallah daha da artırmak için elimizden geleni yapacağız. “Diye ifade eden Başhekim Kaymaz şöyle devam etti: “Güzel haberlerimiz var bu yıl başında Çocuk Hastalıkları uzmanımız Uz. Dr. Mehmet Kılıç göreve başladı.

Her gün polikliniğimiz açık. Servisimiz aktif olarak yatış yapılmakta. Güzel bir haber daha 2 Aile Hekimi uzmanımız Uz. Dr. Merve Yıldırım, Uz. Dr. Nezihe Nur Öztürk atandı.

Evde sağlık hizmetlerimiz uzman doktorla hastalarımıza hizmet vermekte.

Bir güzel haber daha; Dahiliye Uzmanı Uz. Dr. Ahmet Şevki Kaya hastanemize ataması yapıldı. 1 Şubat itibariyle her gün poliklinik hizmeti verecek. Bir güzel haber de diyetisyenimiz Arife Büşra Öztürk atandı. Görevine başladı. Diyet randevuları için danışmadan kayıt yaptırabilirsiniz.

Diş hekimi kadromuzu 3 e çıkardık. İlk atamada inşallah 3.diş hekimi ataması yapılacak. Salı günleri psikiyatri uzmanımız poliklinik hizmetleri veriyor. Yakın zamanda sözleşmeli kadro ile inşallah bir kadın doğum uzmanı arkadaşımız da hizmete başlayacak.

Bununla birlikte röntgen teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, hemşire ve ebe atamalarımız devam ediyor. Çok şükür. İlçemiz için en güzel ve kaliteli sağlık hizmetini vermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Abone Olun
Bildir
guest

1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
hakan
hakan
1 ay önce

#hayatlnlzda başarlarınızın devamlnl dilerim…..
#iyikivarslnlz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x