Ferizli Cezaevinden kaç hükümlü tahliye edilecek?

#ferizlide.com: Sakarya genelinden bin 500 hükümlüye tahliye yolu gözükürken bu oran Ferizli Cezaevinden 5yüz civarında olacağı tahmin ediliyor!

Tutukluların tutukluluğu devam ederken bir kısım hükümlünün tahliyesi resmi gazetenin ilanının ardından başlayacağı bekleniyor.

TBMM’den geçen infaz düzenlemesi kapsamında Sakarya’da bulunan 3 cezaevinde bulunan yaklaşık bin 500 hükümlüye tahliye yolu açıldı.

MECLİSTEN GEÇTİ

Yeni İnfaz Yasası dün akşam saatlerinde TBMM’den geçti. 90 bin kişinin tahliye edilebileceği yasa sayesinde denetimli sebestlik bir kereye mahsus 3 yıla çıkarılıyor.

BAZI SUÇLAR KAPSAM DIŞI

Kovid-19 salgını nedeniyle hükümlülerin 31 Mayıs 2020 tarihine kadar izinli sayılması yönünde karar alındı.Af yasası maddeleri içinde bulunan sınırlamalara göre erör, cinayet, uyuşturudcu ve cinsel suçlar bu bahsedilen kapsamında dışında bulunuyor.

SAKARYA’DA BİN 500 HÜKÜMLÜ

Alınan bilgiye göre Sakarya’da da infaz yasasından yararlanacak toplamda ortalama bin 500’ye yakın hükümlünün bulunduğu belirtildi.

Sakarya’da bulunan Ferizli L Tipi Cezaevi, Geyve Açıkcezaevi, Hendek Yarı Açık Cezaevi’nde bulunan bazı hükümlülerin bu yasadan faydalanacağı öğrenildi.

Terör, uyuşturucu ve cinsel suçlar dışında kalan ve şartları yasadan faydalanabilmeye müsait olan hükümlülerin tahliyesi kontrollü bir şekilde yapılacak.

Şehirde bulunan cezaevlerinde tahliye için hazırlıklar başlatıldı. Tahliye edilecek kişiler yasa kapsamında 31 Mayıs 2020 tarihine kadar izinli sayılacak.

Tahliye edilen kişiler bu süreçte salgından korunmak için kendilerini evlerinde izol edecek ve takip edilecek.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x