Ferizli Cezaevinde Virüs tedbiri

#ferizlide.com: Sakarya'daki cezaevlerinde koronavirüs salgını dolayısıyla sıkı tedbirler uygulanıyor. İşte o tedbirlerden bazıları...

Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle ülkemizde de vaka sayıları gün geçtikçe artıyor.

İnsanlarından evlerinden kalmaları ve sosyal izolasyon sağlamaları yönünde sık sık uyarıların yapıldığı bu günlerde, en sıkı tedbirlerin uygulandığı yerler ise cezaevleri…

İlgili Makaleler

Başta Ferizli’de bulunan L Tipi Kapalı cezaevi olmak üzere Sakarya’daki cezaevlerinde tedbirler en üst seviyeye çıkartıldı.

 

YENİ GİRİŞLERE ÖZEL ÖNLEM

Mahkumlar zaten izole durumda olduğu için, dışarıdan girişlerde sıkı önlemler alınıyor.

Yeni yaşanan adli olayların ya da güvenlik güçlerinin operasyonlarının ardından tutuklanan kişiler, cezaevi girişinde özel olarak ayrılan koğuşlarda 14 gün gözetim altına alınıyor.

Eğer hakkında tutuklama kararı verilen kişinin yurt dışı hikayesi ya da teması varsa, duruma göre hastanelerdeki mahkum koğuşlarında gözlem altında tutulmaları sağlanıyor.

 

İNFAZ KORUMA MEMURLARI TAKİPTE

Nöbetleşe çalışan infaz koruma memurlarının mahkumlarla teması en aza indirilirken, cezaevlerine girişlerinde sürekli taramalar ve testler yapılıyor. Cezaevinde görevli doktor ve sağlık personelleri tüm personelin kontrollerini düzenli olarak yapıyor.

 

AVUKAT GÖRÜŞMELERİNDE SOSYAL MESAFE

Adalet Bakanlığı’nca açık ve kapalı görüşlerin Nisan ayı sonuna kadar kaldırılması sebebiyle mahkumlarla sadece avukatlar görüşüyor. Avukatların da sosyal mesafe kuralı doğrultusunda mahkumlarla temas kurmadan görüşmeleri için önlemler alınmış durumda.

 

SAĞLIK EKİPMANLARI HAZIR

Öte yandan, ülkemizdeki ilk koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte cezaevlerinde tulum, maske, koruyucu gözlük ve sıhhi önlük gibi malzemelerin stoğunun yapıldığı ve içeri giren tüm ürünlerin hijyenlerinin sağlandığı da öğrenildi.

#ferizlide.com:

Mustafa üstübi ferizli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu