Ferizli Cezaevinde O Parti Sürpriz Yaptı

ferizlide.com

Ferizli Cezaevinde kurulan 2 sandıkta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan 182 oy alarak birinci çıktı. Milletvekili seçimlerinde ise af önerisi getiren MHP 143 oy ile rakiplerinde fark atarak 1’nci oldu.

Ferizli L Tipi Cezaevi infaz Kurumunda 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapıldığı gün 2 seyyar sandık kuruldu.  Cezaevinde oy kullanabilen 418 tutukludan 403’ü sandık başına giderek oyunu kullandı.

İlgili Makaleler

YSK’dan elde edilen verilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 182 oyla sandıklardan birinci çıktı. Milletvekili adaylarında ise MHP 143 oy alarak cezaevinde 2 sandıkta da birinci çıktı.

Sandıklardan ikinci çıkan CHP ise 67 oyda kaldı. MHP’nin cezaevinde aldığı oyun MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından seçim öncesi sıkça dillendirilen af önerisiyle ilgili olduğu yorumları yapıldı..

Bu arada tutuklular, hükümözlüler (cezası henüz onanarak kesinleşmemiş kişiler) ve taksirli fiillerden dolayı ceza almış hükümlüler seçmen niteliği kapsamında sandığa giderek oyunu kullandı.

İŞTE SONUÇLAR

CUMHURBAŞKANLIĞI

Recep Tayyip Erdoğan: 182

Muharrem İnce: 157

Meral Akşener:  32

Selahattin Demirtaş: 15

Temel Karamollaoğlu: 10

MİLLETVEKİLİ

Milliyetçi Hareket Partisi: 143

Cumhuriyet Halk Partisi:67

Halkların Demokratik Partisi:62

Adalet ve Kalkınma Partisi: 50

İYİ Parti: 39

Saadet Partisi:17

Hür Dava Partisi:1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu