Ferizli Cezaevine 2 Kenevirci Daha Getirildi

Jandarma kenevir ekicilerine göz açtırmıyor.#ferizlide.com

Jandarmanın 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapmış oldukları operasyonlar sonucunda 605 kök yasadışı Hint keneviri ele geçirilmiş olup Jandarma tarafından imha edilerek etkisiz hale getirilmiştir.

Jandarmanın yapmış olduğu operasyonlarda yakalanan şüpheli dokuz kişiden (A.Ç ile E.Ç) iki şahsın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildiği, diğer beş şahsın sorgusunun ardından serbest bırakıldığı, iki şüpheli şahsın aranmasına ise devam edildiği bildirilmiştir.

Jandarmanın yapmış olduğu operasyonlar;

Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 16 Temmuz 2018 tarihinde sorumluluk bölgelerinde yapmış olduğu operasyonda ormanlık alana şüpheli Y.E. isimli şahıs tarafından ekilmiş 85 kök, yine aynı tarihte O.Y. isimli şahsın evinin bahçesinde 21 Kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 17 Temmuz 2018 tarihinde sorumluluk alanlarında yapmış oldukları operasyonda şüpheli A.Ç ile E.Ç isimli şahısların ekmiş olduğu 182 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde sorumluluk alanında yapmış olduğu operasyonda şüpheli S.D, O.D, A.D ve Selim D isimli şahısların fındık bahçesinde teneke içerisine dikmiş oldukları 107 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirilmiştir.

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde sorumluluk alanında yapmış oldukları operasyonda şüpheli İ.Y. isimli şahsın Dere içi mevkiinde dikmiş olduğu 210 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Jandarma Sakarya’nın her gün başka bir bölgesinde kenevir bahçelerini bulup imha ediyor. Yakaladığı yasadışı kenevir ekicilerini kanun önüne çıkartıp hesap sorduruyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, yetişkin bir kök kenevirden ortalama 250 ile 500 gr. Esrar elde edilebiliyor. Bu hesap yapıldığında ele geçen kenevir miktarının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Toplumsal bilinç gelişmediği sürece uyuşturucunun önüne geçmenin imkânı yok. Geleceğimizi çalıyorlar. Gençlerimizi zehirliyorlar.

Uyuşturucu ekicileri ve satıcıları ihbar edilmediği sürece bu devran böyle sürüp gidecektir.

Jandarma vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor.

Çocuklarımızı bu tür kötü alışkanlıklardan korumak için lütfen daha duyarlı olalım, çevremizde olan biteni gözlemleyerek satıcı olabileceği düşünülen kişileri 156 Jandarma veya 155 Polis İhbar hattını arayarak bildirelim.

Unutmayın!

“Geleceğin inşası bugünün gençleri ile hayat bulacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu