Ferizli Belediyesinden Gölkent Açıklaması

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden Gölkent Açıklaması

Bu habere istinaden Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden açıklama geldi. açıklama şöyle:

“Ferizli Gölkent Mahallesi’nde Milli Emlak’a ait arazi üzerinde yer alan ve atıl durumda olan eski pazaryerine ait beton ve moloz yığınları, çocuklar için oluşturduğu tehlike ve farklı amaçlarla kullanılması nedeniyle kaldırıldı. Yine aynı kişiler devreye girerek Milli Emlak’a ait bölgede belediyemizin yıkım yaptığını iddia ederek bazı basın organları üzerinden belediyemize yönelik olumsuz algı yapmaya başladılar.

Konuyla ilgili Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada:

10-15 yıl önceki idareciler tarafından bu pazaryeri tarım arazisine yapılmıştır. Tarım arazisine yapıldığı anlaşılınca ve mevzuata uygun olmadığı gerekçesiyle Milli Emlak belediyeden yeri tapusuyla birlikte geri aldı. Dolayısıyla bugün Milli Emlak’ın tapulu yeridir. Belediyemizle bir ilgisi yoktur. Burası zamanında açık pazaryeri yapılmıştı. 10 yıldır atıl vaziyette olduğu için zamanla harabeye döndü. Tezgâh olan bölümlerin bir kısmı kendiliğinden yıkılmıştı. Gölkent esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan; çocuklarımız orada oyun oynuyor, fakat toplum ahlakını bozacak farkı amaçlar içinde orası kullanılıyor talebiyle, atıl vaziyetteki beton ve moloz yığınlarının oradan kaldırılması yönünde istekler ve talepler geldi. Mevcut haliyle oradaki beton ve moloz yığınları çocuklar için büyük tehlike saçıyordu. Farklı amaçlar için kullanılması topluma ve çevreye zarar veriyordu. Vatandaşlardan gelen istekler ve talepler doğrultusunda bizde yalnız atıl durumda olan beton ve moloz yığınları oradan kaldırdık. Çıkan malzemelerin bir kısmı tarla yollarına döküldü. Bir kısmı da dökülecektir. Burada halkımızın isteği yerine getirilmiştir.

Fakat konuyu bu kadar büyütüp, farklı şekilde anlatmakla, kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.

Diğer husus yaklaşık 10 yıldır orada pazar kurulmamaktadır. Belediye araçlarının sanki kullanılan bir pazaryerini yıkıyormuş iddiasıyla halkın kafasını karıştırmaları, yerin belediyeye ait olmadığını; Milli Emlak’a ait olduğunu bildikleri halde, sanki belediyenin tapulu malıymış gibi göstermeleri, belediyemize yönelik yapılan bir algıdan ibarettir.

Yine zamanın Gölkent Belediye Başkanı tarafından yapılan pazaryerinin Ferizli Belediyesi tarafından ihalesiz ve meclis kararı olmadan yıktırıldığına dair iddia ortaya atılmıştır. Yasalara göre belediyenin kendine ait olmayan bir yere meclis ve encümen kararı aldırma yetkisi yoktur.

Belediyemizin orada yaptığı çalışma kamu yararına bir iştir. Kesinlikle kamuya zarar verecek bir iş yapılmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir Yorum

  1. Seçim öncesi olması manidardır, kimse doğru olduğunu söyleyemez , bu akp yapılan bir seçim komplosudur başka bir izahı olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu