Ferizli Belediyesi Mali İşlerin Yalan Haberi

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi Mali İşler müdürlüğünün yaptığı yazılı açıklamada “Bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada belediye başkanımızın belediyeyi borç batağına soktuğu yalan haberi gezmektedir.” İfadesini dile getirerek daha önce ferizlide.com haber olarak belediye meclis üyesi ve encümeni olan Ertan Ak’ın yaptığı bir açıklamayı yayınlamış idik. (o haberi bizden başka kimse de yayınlamadı)

Bu beyanatı kast ederek bizi,(FERİZLİ HABER’i) Ferizli Belediyesi mali işler müdürlüğü adı altında yalan habercilikle suçlamışlar.

Biz yapılan açıklamayı yayınlamışız. Zira bizce beyanat esastır.

Ferizlide.com haber sitesinde yalan haber olmaz!

Ama birçok yalancının haberini yayınlamış olabilir.

Neymiş efendim; borç 27 değilmiş de 23trılyon muş!

Neymiş efendim; belde belediyelerinin borcu eklenmiş miş!

Neymiş; bunun zamanında şu kadar onun zamanında bu kadar mış!

Beyler siz bu insanlarla dalgamı geçiyorsunuz?

Bu para devletin ve milletin değil mi?

O makamlar devletin ve milletin değil mi?

27trılyon ise borç, 23trılyon ise değil mi?

Daha yeni meclisten 3trılyon borçlanma yetkisi alarak borcu 26trılyona çıkartacaksınız işte.

Eğer İller bankasında para kaldıysa!

Mali işler müdürlüğü arkasına sığınıp bizi yalan haber yapmakla suçlayan belediye başkanı Sayın Ahmet Soğuk, eğer yalancı arıyor ise aynada arasın!

Haber olarak bizim sahibimiz okurumuzdur, toplumdur, halktır.

Biz öyle sahibine göre zınıklıyan zağarlardan, usutlandığında havlayan köpeklerden hiç değiliz!

Bölgemizde Yıllık 2,5 milyon okunma kapasitesi olan ciddi bir haber sitesiyiz.

Kusurumuz, hatamız, sürçülisanımız olabilir ama ‘yalan’ (HABER) İslam kurallarıyla, Türk ahlakıyla ve insan haysiyetiyle bizim indimizde kesinlikle bağdaşmaz.

O nedenle bu yalancılık isnadının gereğini siz yapmazsanız eğer biz yapacağız!

İşte bize isnat edilen “yalan haber dolandırma”  ile ilgili Ferizli belediyesinin o açıklaması:

“Bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada belediye başkanımızın belediyeyi borç batağına soktuğu yalan haberi gezmektedir. Saygı değer halkımızın doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamaları yapmak gereğini duyduk.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Soğuk göreve başladığında belediyemizin borcu 8 milyon 800 bin TL idi. 9 yıllık görevi süresince de belediyemizin borçlanmaları aşağıdadır.

Belediyemizin şuan ki toplam borcu 27 değil, 23 milyon TL’dir.

Bunun içerisinde öteden beri gelen ve bu süre zarfında biriken SGK ve Vergi Borçlarımız 20 Milyon TL’dir. Yani bunlar devlete olan borçlardır.

Bilindiği üzere 2014 yılına kadar belediye olan Gölkent ve Sinanoğlu, büyükşehir yasası ile birlikte ilçemize mahalle olarak bağlandı. Bu borcun içerisinde Gölkent Belediyesi’nden devralınan borç 9 Milyon TL, Sinanoğlu Belediyesi’nden devralınan borç ise 2 milyon TL’dir. Dolayısıyla 11 milyon TL borç bu iki belediyeden devretmiştir.

Belediyemizin kendi borcu ise 12 milyon TL’dir. 12 milyon TL borcun 9 milyon TL’si Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Soğuk’tan önce yapılmıştır. Başkanlık yaptığı 9 yıl zarfında biriken borç tutarı 3 milyon TL’dir.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Soğuk ’un 9 yıllık görevi sürecinde bir tek 2014 yılından önceki döneminde iller bankasından 1 milyon TL, diğer bankalardan 180 bin TL olmak üzere toplam 1 milyon 180 bin TL kredi çekilmiştir. Buda o dönem yapılan doğal gaz çalışmaları nedeniyle bozulan yolların asfaltlanmasına harcanmıştır. Bu borcun tamamı ödenmiştir.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Soğuk Belediyeyi borç batağına sürükledi diyenler kendi ark niyetlerini ortaya koymuşlardır.

Özellikle altını çizmek gerekirse, Ferizli Belediyesi’nin şuanda borcu 23 milyon TL’dir. Bunun 11 milyon TL’si Gölkent ve Sinanoğlu belediyelerinden geldi. 12 milyon TL Ferizli Belediyesi’nin kendi borcudur. Bu borçların büyük bir kısmını SGK ve Maliye Borçları tutmaktadır. Belediyemiz tarafından keyfi olarak hiçbir yere borç yapılmamıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur”

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Orhanhasan
Orhanhasan
2 yıl önce

Rakamlar ne kadar da küçümseniyor, yok efendim 27 değilmişte 23 müş te falan filan milletin aklıyla alay etmeyin milletimiz fakirliğin perdesini deldi de öteye geçti. Kış geldi kapıda insanlar perişanlığın çığlığını atıyor. Kamuyu yönetmekle, koyun gibi gütmenin arasında ki ince çizgidesiniz sayın yöneticiler, ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler mantığını bırakmanız lazım. Bu arada eğer haber sitesinin haberleri yalansa mahkemeye verin bizde bu haber sitesi yalancı diyelim ama siz aksini kanıtlayana kadar yalancının ve bizi daha fazla borçlandıranın kim olduğu ortada. Tek kelime diyorum ‘ padişahım senden büyük Allah var’

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x