Ferizli Belediyesi salep yetiştirecek

#ferizlide.com: Meclisin Bu Ayki Toplantısın Da Dikkat Çeken Konu Alternatif Ürün Olarak SALEP yetiştiriciliği idi

Ferizli Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında ki toplantıda, 2 gündem maddesi karara bağlandı.

Toplantı öncesinde Başkan Gündoğdu ve partileri adına söz alan grup sözcüleri, geçtiğimiz hafta havai fişek fabrikasında patlama yaşanan Hendek’e geçmiş olsun dileklerini ileterek, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa temennisinde bulundu. Yine 5 Temmuz 1993 tarihinde Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan 33 vatandaşımız mecliste yâd edildi.

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI

Meclis toplantısı öncesinde Ferizli Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından meclis salonunda Kovid-19’a karşı gereken tedbirler titizlikle yerine getirildi. Meclis salonu dezenfektan edilirken, ekipler tarafından meclis salonunda oturma düzeni belirlendi. Sosyal mesafeye uygun olarak oturma planı belirlenirken, meclis üyelerine ateş ölçümü yapıldı. Salon girişinde dezenfektan ünitesi kuruldu.

YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Gündoğdu, belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Merkez Ana Cadde projesi başta olmak üzere, ilçede devam eden yatırımların değerlendirildiği toplantıda, Ferizli’yi ileriye taşıyacak projeler için birlik beraberlik vurgusu yapıldı.

GÜNDEM

Gündemin birinci maddesinde Kültür ortamında salep yetiştirilmesi ve işletilmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Kültür ortamında salep yetiştirilmesi ve işletilmesi konusunda başkana yetki verildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise Kapalı Pazar Yeri ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi görüşüldü. Kapalı Pazar Yeri için İller Bankası A.Ş. den kredi çekilmesi konusunda oybirliği ile başkana yetki verildi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu toplantının son kısmında Temmuz ayı meclisinde alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek, meclis üyelerine teşekkür etti.

Salep nasıl yetiştirilir?..

Salep, genellikle soğuk bölgeleri ve kireçli toprakları sevse de çoğu iklimde yetiştirilmeye müsaittir. Eylül ayında ekilen bitki, nisan ve haziran aylarında çiçek açar. Çiçek açtıktan sonra yumruları toplanarak tüketime hazırlanır. Salepte 2 adet yumru bulunur. Bir tanesi toplanması gereken yumruyken diğeri bir sonraki sene toplanacak genç yumrudur.

Abone Olun
Bildir
guest
6 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
sami
sami
10 ay önce

belediye personeline geçmiş olsun salep üretip kapalı pazar yeri parasını odeyecekler insanda bir vizyon olur.kim akıl verdiyse klavuzu karga olanın …………. burnu……çıkmaz.okumuş çizmiş başkan ferizli bunları haketmiyor adam gibi hizmet bekler ferizli.

Mert aydin
Mert aydin
10 ay önce
Yanıtla  sami

Okuduğunu bile anlamayan, anlamamış gibi kargayı kendine klavuz yapan hazimsiz… Aklini kiraya verme oku oku ki sahleh ile pazar yerini birbirine jaristirmayasin

Vatandas
Vatandas
10 ay önce
Yanıtla  Mert aydin

3 milyonu alında maaşı oderken sahlep tarlalarından tomruk toplarsınız.

kaya
kaya
10 ay önce

cok komıksiniz.karadeniz fıkrası gibi personelmi toplayacak ya bu salepi nasılsa gereksiz personel aldınız.park ve bahçelerden zula yaptığınız yetmedide salep kurudu diye kim cebe atacak acaba..kasaptan et alıp garajda mangal yapan temizlik müdürü ve sosyal işler baskanın adamı kadın olan şirket personeli sosyal ve kültür müdürlüğünden imzalatıp belediye parası yemek nasıl bişi..mangallar belediye kasasından…

Mert aydin
Mert aydin
10 ay önce
Yanıtla  kaya

Afkur yellooozzzz… Mamaniz mi kesildi

Pati
Pati
10 ay önce
Yanıtla  Mert aydin

Adınızı sormadım.memnun oldum.avci dukkanlarinda mama var ama siz kasaptan alıyormuşsunuz.haramzadeler…hirsiz varrrrr diye bağıranların meğer derdi calamadiklarindanmis …

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
6
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x