Ferizli Belediyesi engelleri aşıyor

#ferizlide.com: Sakarya'nın Ferizli ilçesine bağlı Değirmencik mahallesinde ikamet eden yüzde 68 bedensel engelli Akondroplazi hastası Mesut Ürdem evinin önündeki yolun, asfalt olmaması sebebiyle zorluk yaşıyordu.

Kış aylarında, akülü aracı ile işe gitmek için çamur olan yolda ilerlemekte güçlük çeken Ürdem ve ailesi bu durumdan şikayetçiydi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Ferizli Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yol ve asfalt çalışmaları sırasında Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun da bulunduğu ekip, çalışmaların yapıldığı bölgede Ürdem’in probleminin çözülmesi için kolları sıvadı.

Ferizli Belediyesi, bedensel engelli vatandaşın, akülü arabasını kullanmakta zorluk yaşadığını, aracının bozuk yol sebebiyle sürekli bozulduğunu belirtmesi üzerine pozitif ayrımcılık yaptı.

Başkan Gündoğdu, asfalt yapım planında olmayan Ürdem’in kullandığı yolu, asfalt planına dahil ederek, çalışmanın seyrini değiştirdi.

Ürdem’in sosyal hayatta yaşantısının rahat olabilmesi, akülü aracı ile sorunsuz seyahat edebilmesi için kullandığı güzergaha 600 metre asfalt atıldı.

“Engelli vatandaşlarımız için ilçede bir çok proje yapmaya devam edeceğiz”

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçede engelli vatandaşlar için pozitif ayrıcalık yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Ürdem, talebini adaylık sürecinde kendisine belirttiğini hatırlatan Gündoğdu,” Seçim çalışmaları için gittiğimiz Değirmencik mahallesinde Ürdem bize durumunu iletti. Bizler de seçimi kazanınca asfalt çalışmaları sırasında onun bu problemini çözmek için elimizden geleni yaptık.” dedi.

Gündoğdu, Ürdem’in akülü aracı ile problem yaşamadan ilçe merkezine kadar geldiğini dile getirerek,” O şimdi çok mutlu, ilçe halkı da onun bu probleminin çözülmesinden oldukça memnun. Engelli vatandaşlarımız için ilçede bir çok proje yapmaya devam edeceğiz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak bizlerin görevidir. ” şeklinde konuştu.

Ferizli’nin sanayi alanında her geçen gün geliştiğini aktaran Gündoğdu, açılan fabrikalarda yetkililerden engelli vatandaşların da istihdam edilmesini talep edeceklerini ifade etti.

Mesut Ürdem de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, talebi ile ilgilenen Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve ekibine teşekkür etti.

Asfalt olan yolda artık rahatlıkla seyahat ettiğini ifade eden Ürdem,” Çok şükür asfalta kavuştum, aracım artık bozulmayacak, ben de rahatlıkla sosyal hayatıma devam edeceğim. Derdim ile dertlenen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Erdinç Tekinsav
Erdinç Tekinsav
1 yıl önce

Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu’ya ve emeği geçenlere duyarlılıkları için teşekkür eder, başarılarının ve hizmetlerinin devamını temenni ederiz. FED yönetim kurulu adına başkan Erdinç Tekinsav

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x