Ferizli Bakırlı’ya yeni içmesuyu altyapısı

#ferizlide.com

SASKİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Ferizli’nin Bakırlı Mahallesi yeni içmesuyu altyapısıyla buluşturuldu. Eski hatlar ve eski depo iptal edildi, yeni hatla bölgede yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Ferizli’de içmesuyu altyapısına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Bakırlı Mahallesi’ne yeni bir hat kazandırdıklarını söyleyen İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, “Eski hatlar orman içerisinden ve vatandaşlarımızın arazilerinden geçiyordu. Bu durum yaşanan patlak durumlarına müdahale etmemizi zorlaştırıyordu. Yeni hat inşa ederek bu sıkıntıyı sona erdirdik” diye konuştu.

2 kilometrelik yeni hat

Ormandan ve vatandaşların arazilerinden geçen eski hat nedeniyle kayıp kaçak oranlarının da yüksek olduğunu belirten Koncuk, “Ayrıca Bakırlı Mahallesi’ne su sağlayan eski depoda da su kaçakları mevcuttu. Çalışmalarımız kapsamında bu depoyu iptal ettik. İnşa ettiğimiz 2 kilometrelik yeni içmesuyu hattını 500 metreküplük Tahirağa Deposu’na bağladık. Şu anda bu depodan hem Kusca hem de Bakırlı Mahallelerine Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’nde en iyi şekilde arıtılan birinci sınıf Sapanca Gölü suyunu ulaştırıyoruz. Şehrimizin dört bir yanında içmesuyu altyapısına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x