Ferizli 2. OSB Maalesef Onaylandı!

#ferizlide.com: Binlerce dönüm tarım toprağını betonlaştıracak karar maalesef Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca onaylanarak tüzel kişiliği tescil edilmiş oldu.

Konuyla ilgili Sakarya Valiliğin açıklaması şöyle:

Ferizli otomotiv ve metal ihtisas OSB 15 bin kişiye İstihdam sağlayacak

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca onaylanarak tüzel kişiliği tescil edilmiştir.

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; Sakarya ili Ferizli İlçesi Doğancı, Abdürrezzak, Tokat ve Seyifler mahalleleri sınırları içerisinde yaklaşık 530 hektar büyüklüğündeki alanda kurulacaktır.

Organize Sanayi Bölgesi tam kapasite ile üretime geçtiğinde yaklaşık 15.000 kişinin istihdam edileceği öngörülmüştür.

Bölgede; Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi, Metal ve Metal Yan Sanayi, Metal ürünlerden imal edilen eşya, makine, elektrikli ve elektronik ürünler üretilmesi planlanmaktadır. Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin; İlimiz ekonomisine katkıda bulunacağı, yeni istihdam ve bölgenin kalkınmasına katma değer yaratacağı, çarpık sanayileşmeyi önleyerek sağlıklı ve düzenli bir sanayileşmenin olacağı, sosyal yaşam alanları ile tam bir yaşam merkezi oluşarak kentsel dönüşüm projesine de hizmet edecektir.”

Abone Olun
Bildir
guest
3 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Celil kama
Celil kama
1 yıl önce

Sanayi ye karşı olan yok elbette, önemli olan yer tespitinin tarım arazisi olmamasıdır!
Zaten Ferizliye 50 yıl yetecek osb kuruluyor beri tarafta. Neden 15- 20 km ilerde ki taşlık çalılık arazilere kurmazlar da sanayiyi gelip tarımın yapıldığı toprağı yok ederler?
Sizin gibi düşünenlerin sonu Filistin neticesinden başka bir şey olamaz!
Yakın gelecekte otomobil diye taptığınız o metaller hükümsüz kaldığında araba mezarlıklarına ektiğiniz tohumların hububatından çorba yaparak geçine bilecekmisiniz acaba.

Ali Likos
Ali Likos
1 yıl önce

Başlarım betonlaşmanıza şükredeceğimiz yerde bizim milletimiz nankörlük yapıyor. Sanayileşmeden başka daha güzel bir şey varmı dünyada; Tercihim inşallah erken kurulur Allah yardımcıları olsun tek isteğim bir seferde bir şeye engel olmasın bu millet daha çok destek çıkılsın ki ülkemizde istihdam sağlansın. Bir araba firması günde en az 1000 araç üretiyor düşünün bir fırının günlük ürettiği ekmek kadar sistem hiç zor değil zorlaştıran ne yazık ki bizim milletimiz. Gitsin ya bırakın 100 dönüm arazi gitsin çünkü ülkemize getirisi çok yüksek olacak buna inanın ve şükredin

Ali
Ali
1 yıl önce
Yanıtla  Ali Likos

Ön ve yaptıkları osb leri doldursunlar yeterince sanayi var zaten

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
3
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x