Etkili İletişim ve Nezaket Kuralları

#ferizlide.com# “Zarafetin temeli mizaç ve duruştur”

Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi Ayça Kuru’nun ‘Etkili İletişim ve Nezaket Kuralları’ konulu konferansı ile devam etti. Kuru “Hayatınızdaki zarafetin en temeli mizacınız ve duruşunuzdur. Türkiye’ de kullanılmayan dört büyük erdem siz, lütfen özür dilerim ve teşekkür ederim kelimeleridir. Bu şekilde konuşma yaptığınızda insanlar sizi dinlemekten sıkılmaz ve güçlü bir hitabetiniz olur” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Kadın Gelişim Akademisi’nde Ayça Kuru ‘Etkili İletişim ve Nezaket Kuralları’ konulu konferans verdi. Konferansta yemek ve oturuş adabı, nasıl giyinmeliyiz, karşımızdakilere nasıl hitap etmeliyiz ve duruşumuz nasıl olmalı gibi konular anlatıldı.

Dört büyük erdem

Ayça Kuru, “Erkekler ve kadınlar için dik durmak çok önemlidir. Duruşumuzla kendimize olan güvenimizi sağlayabilirsiniz. Duruşumuz gibi oturuşumuz da çok önemlidir, otururken diyaframımızı ezmemeliyiz. Sağlıklı bir şekilde hitap etmek için diyaframımızı kullanmalıyız ve karşımızdaki kişilerle göz teması kurmaya özen göstermeliyiz. Göz teması kurduktan sonra ‘siz’ diye hitap etmeliyiz. Türkiye’de kullanılmayan dört büyük erdem siz, lütfen, özür dilerim ve teşekkür ederim kelimeleridir. Bu şekilde konuşma yaptığınızda insanlar sizi dinlemekten sıkılmaz ve güçlü bir hitabetiniz olur” dedi

Zarafet detaylarda

Konuşmasında devam eden Kuru, “Konuşurken dudak tembelliği yapmamaya dikkat etmeliyiz. Eğer dudak tembelliğiniz varsa bir kalem yardımıyla bunun üstesinden gelebilirsiniz. Kelimelerin doğru kullanımı ve dudak tembelliği yapmamanız insanların sizi daha rahat bir şekilde anlamasını ve sizi dinlerken keyif almasını sağlar. Bunlar küçük detaylar veya çok abartılı detaylar gibi gelebilir size fakat zarafeti bu detaylarla sağlayabilirsiniz. Hayatınızdaki zarafetin en temeli mizacınız ve duruşunuz” şeklinde konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x