Esnaf ve Sanatkarlar Odası 2018 Yılı Faaliyetleri

#ferizlide.com

Ferizli Esnaf Odası Bolu Dağı Doktorun yerinde düzenlenen toplantıyla bir araya geldi. Toplantıda Esnafa ve Sanatkarlar Odası başkanı Bahattin Paşalı Yaptığı açıklamada 2018 yılı faaliyetlerini kısa başlıklar yönetim kuruluna açıkladı.

Paşalı’nın yaptığı açıklama şöyle:

1- 28 Ocak 2018 de Üyelerimizin katılımıyla Odamızın Olağan Genel Kurul ve Seçimimizi gerçekleştirdik.

2- 1-28 Şubat 2018 Tarihlerinde basit usuldeki üyelerimizin beyannamelerini oda personellerimiz tarafından içeriğine uygun şekilde hazırlanmıştır.

3- 1 Mart 2018 tarihi itibariyle odamıza kazandırmış olduğumuz büromuza taşınarak üyelerimize hizmet vermeye yeni büromuzda başladık.

4- Geleneksel hale getirdiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayan üyelerimizin gününü kutluyoruz.

5- Berber ve Kuaförler esnaflarımızdan gelen talep üzerine tariflerine düzenleme getirildi.

6- Üyelerimizin ve misafirlerimizin odamızda rahat edebilmeleri için Başkan Odasına bölme yaptırdık.

7- Her yıl olduğu gibi üyelerimizin isteği doğrultusunda Halk Eğitim Merkezinin desteğiyle üyelerimize hijyen kursu açıyoruz ve belgelendiriyoruz.

8- 2018 yılı itibariyle odamızda kapanış yapan esnaf sayımız 38 kişi olup aynı yıl içerisinde bulunduğumuz ekonomik krize rağmen 61 esnaf ve sanatkarımız işyeri açmıştır.

9- Maliyesi terk olan üyelerimizi tespit ederek oda kaydının durdurulmasını sağladık ve taraflarına tebligat gönderdik.

10- Üyelerimizin yapılandırma kanunundan yararlanmalarını sağlamak amacıyla Vergi- Ssk ve odamızın Aidat ücretlerini taksitlendirerek ödemelerini sağlamak amacıyla aralamalar ve mesajlarla bildirimler yaparak bilgilendirilmelerini sağladık..

11- Yeni işyeri, dükkan açan ve açılış yapan üyelerimizin açılışlarına katılarak odamızı temsil ettik.

12- İlçemize Yeni atanan kurum amirlerini ziyaret ederek odamızla ve ilçemizle ilgili bilgi alışverişinde ve iyi ilişkiler içerisinde olmaya çalışıyoruz.

13- Üyelerimizin mutlu ve hüzünlü günlerinde mutluluklarına ve hüzünlerine ortak olmaya çalışıyoruz

14- Defter beyan sistemiyle odamızın işlerinin yoğunlaşması sebebiyle personellerimizin işlere yoğun bir şekilde çalıştıkları halde yetişemedikleri için üyelerimizin mağdur olmaması açısından stajyer öğrenci aldık.

15- Kasım ayı itibariyle kahvehanesi olan mahalle esnaflarımızın fiyat tarifelerini yeniledik.

16- Odamızın alımında borç para aldığımız Yönetim kurulu üyemiz Sayın Yasin Karadeniz’e olan borcumuzu ödedik. Odamız adına arkadaşımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.

17- 1 Ocak 2018 itibariyle muhasebesini tuttuğumuz üye sayımız 160 kişi olup 12 Aralık 2018 (Bugün) itibariyle 181 üyemize muhasebe hizmeti vermekteyiz.

Bugünlerimize gelmemize vesile olan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimize ve ayrıca Genel Sekreter ve Oda Personellerimize teşekkür ediyorum.

Ferizli haber mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
7 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
samet ulu
samet ulu
2 yıl önce

Muhalefet SANA CEVABIM

ekmek Yok diyorsun Akıllım Bahattin paşalı daha esnaf odası başkanı değilken yıllardır sesob’iş yapıyordum ben sen bilmessin kimsenin yerinde gözüm yok herkez işini yapsın zaten banane sadece ne kadar etik dedim lafı nereye götürdün eğer kilin ben konuşursam daha çok yer yerinden oynar herkez çorbasına baksın ok

Esnafın kralı
Esnafın kralı
2 yıl önce

Başkanımmm seni çekemeyen anten taksın be..efendi dürüst mütevazi alçak gönüllü.böyle adamin nesini cekemiyonuz.etrafında onca kibirli fesat kuyusunu kazmaya calişan adam varken yinede iyi niyetini bozmuyor.böyle adamlar heryerde kazanir.durmak yok yola devam

mehmet arslan
mehmet arslan
2 yıl önce

yiyin efendiler yiyin ıksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar yiyin… önce ümitin defteri dürüldü.. sıra bahonun defterinde…. ilk seçimde sen de gidicisin bahooooo

Hadi sustur beni
Hadi sustur beni
2 yıl önce
Yanıtla  mehmet arslan

Memocan sen mi dürüyon adamlarin defterlerini..efendiler diyerek önce besmele cekmişsin bu önemli bişey.herkes duracaği yeri bilmeli dime.aç kaldıysan sende katıl bidaha milleti ısırma.bi yaralı parmağa işemezsiniz gündemdeki insanlara fesatlık yaparsınız.unutmaki insanların biçok şansı vardır.şansinı bikere dener olmazsa o dürülmek değildir DENEYIMDIR.sonra bidaha sonra bidaha.bunlar insanin özgüveniyle alakalıdir.sen anlamazsin.başkana gelince;hangi ilk seçimden bahsediyosun taş devrinde mi kaldın 🙂 adamin 3 üncü seçimi gelecek.2nciye rakipsiz girmiş neyin kafasını yaşıyon memo..2 seçimi üst üste alan biri 3üncüye de cok müdahane etmez zaten sen rahat ol.bırakın bu çekememezlikleri de böyle karelere uzaktan bakmak yerine içine girmeyi deneyin..hee o insanlar bu işleri hobi olsun diye… Daha Fazlası »

samet ulu
samet ulu
2 yıl önce

Denetim kurulu Başkanı olmadan açıklama yapılması ne kadar etik ki ?

Muhalefet
Muhalefet
2 yıl önce
Yanıtla  samet ulu

Gidip oturaydın denetim kurulu başkanin yerine..sana ekmek yok diye mi bu trip.iki fotografta sen cekerdin hem 🙂 abilerin varken öyle heryerden atlama sen bakalım

Esnaf Ferizli
Esnaf Ferizli
2 yıl önce
Yanıtla  samet ulu

Denetim Kurulu başkan vekili Var Dikkatli bakarsan Samet Kardeşim..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
7
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x