Esnaf, artık dayanamaz hale geldik

#ferizlide.com: Bir ayı aşkın süredir işyerleri kapalı olan esnaflar sıkıntılarını dile getirmek için imdat dediler.

Esnaflar işyeri önlerinde çektikleri fotoğrafların altına mesaj yazarak Ferizli esnaf odasına göndererek dertlerine çare bulunmasını istediler.

Konuyu gündeme taşıyan Esnaf Odası Başkanı Bahattin Paşalı’ise durumu şöyle açıkladı:

İlgili Makaleler

“ESNAF İMDAT DEDİ.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün ölümcül sonuçlarından korunmak amacıyla, İçişleri Bakanlığımızın 81 İl Valiliğe göndermiş olduğu Korona virüs tedbirleri konulu genelgesi ile birçok esnaf ve sanatkârlarımız işyerlerini ikinci bir emre kadar geçici süreyle kapatmıştır.

Faaliyeti durdurulan esnaf ve sanatkarlarımızın tamamının neredeyse tek geçim kaynağı işyerleri olup, başka gelirleri olmadığından maddi anlamda zor günler geçirmeye başlamışlardır.

#Hayat Eve Sığar sloganıyla çıktıkları bu yolda kapalı oldukları süre içerisinde, geçimlerini idame ettirebilmek için İşyerlerinin KAPALI KAPILARI önünde devletten destek beklediklerini anlatan fotoğraflarını odamıza göndermişler ve çözüm aranmasını istemişlerdir.

İş yerlerinin kapalı olduğu Bu süre zarfında işyeri kiralarının ödenmesi, Bağkur borçlarının kesinlikle alınmaması ve kapalı oldukları süre içerisinde temel ihtiyaçlarını karşılamak için aylık maddi destek beklemektedirler.

İşyerlerine  kilit vuran esnaflarımıza kendilerini toparlamaları için FAİZSİZ KREDİ imkanları sağlanmalıdır.

Son olarak “Bu zor günleri devletimiz ve milletimiz el ele vererek en kısa zamanda en az kayıpla atlatabileceğimizi düşünüyor. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz” dileklerini ilettiler. “

#ferizlide.com:

2 Yorum

  1. Haberi okumadan sadece başlığına bakarak sosyal medyada yorum yazanları görünce hem üzülüyorum hem gülüyorum. Ne kadarda kolay insanlarımız var! Kardeşim haberde işyeri kapalı olanlardan bahsediliyor o hala eleştiri hastalığından yani kendi koronasından bahsediyor çok komik.

  2. Üzgünüm ama daha çok beklersiniz..devlet vaad ettiği kisa calisma odeneklerini bile vermedi.odenek ödenek diye bagiriyorlar ama 1 buçuk ay geçmiş virüste neredeyse bitiyor ortada bişey yok.yoksula yardim diyorlar elinde benimkinden lüks telefonu var kapisina yardim geliyor. 10 bin lira kredi dedi,milleti kandirir gibi 3 bin 5 bin kredi verdiler.insanlar mecbur aldilar ama neye yetti gerisi gelmeyince. Bu işte en kârlı amiri memuru oldu. Her ay düzenli maaşları geliyor üstüne birde ikramiyesi zammı vs… Olan kahveciye,kuaföre/ berbere oldu. Digerlerini saymiyorum bile..O ödeneklerden zamaninda tonla vergi ödeyen esnafina emekçine de ver ki insanlar nefes alsın.sonra kat kat çıkacak zaten…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu