Eski stat arazisiyle ilgili CHP’den park sözü

CHP’den park sözü

CHP Milletvekili Engin Özkoç, AKP’nin Sakarya’yı oy deposu olarak gördüğünü belirterek, iktidara gelmeleri halinde eski stat arazisini geri alarak parka dönüştürüleceğini söyledi.

SATMAYIN DEDİK
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, iktidara gelmeleri halinde satışı gerçekleştirilen Sakarya Atatürk Stadının geri alınarak herkesin yararlanacağı bir parka dönüştürüleceğini kaydetti. Özkoç, yaptığı yazılı açıklamada, stadyumun satış planına karşı ilk günden mücadele yürüttüklerini belirterek, “Satmayın. Alışveriş Merkezi yapıp halkımızı betona boğmayın dedik ama dinletemedik” dedi.
ERDOĞAN AÇIKLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belli kentlerde eski statları park haline getirecekleri şeklindeki sözlerinin içlerini acıttığını dile getiren Özkoç, “Madem doğru olanı bu, neden Sakarya stadı 80 milyon liraya satıldı da halkımız için bir park alanını dönüştürülmedi? Acı gerçek şudur; Sakarya, iktidar tarafından oy deposu olarak görülüyor. Sakarya’dan her koşulda kendilerine oy çıktığını düşünüyorlar” dedi.
SAKARYA’YA SÖZÜMÜZDÜR
Özkoç sözlerini şöyle sürdürdü: Siyaseti oy hesabı olarak gören zihniyete karşı biz, ülkemizi, ülkemizin insanlarını bir ve bütün olarak görüyoruz. Söz veriyoruz, CHP iktidarında, Sakarya’ya da İzmir’e de Trabzon’a da Ağrı’ya da parkı biz yapacağız. Sakarya’ya sözümüzdür; iktidarımızda, stadyum geri alınacak ve halkın yararlanacağı, çocuklarımızın koşup oynayacağı, üç kuşak buluşacağımız bir parka dönüştürülecek.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, iktidara gelmeleri halinde satışı gerçekleştirilen Sakarya Atatürk Stadının geri alınarak herkesin yararlanacağı bir parka dönüştürüleceğini kaydetti. Özkoç, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya Atatürk Stadyumu’nun AVM yapılmasıyla ilgili imar planının 2015’te mahkeme kararıyla iptal edildiğini, TOKİ’nin daha sonra benzer içerikte ikinci bir plan hazırlayarak apar topar stadyumun satışını gerçekleştirdiğini hatırlattı.
MÜCADELE EDİYORUZ
Stadyumun satış planına karşı ilk günden mücadele yürüttüklerini anlatan Özkoç, şunları söyledi: Her platformda Sakarya’nın sesini, talebini duyurmaya çalıştık; Meclis’te gündeme getirdik, sokakta imza kampanyası düzenledik, yargı sürecine destek verdik, Başkent’te, yerelde yetkililerle biraraya geldik. İktidarın, 16 yılın sonunda bugün söylediklerini, o zaman kendilerine anlattık; Stadyum kent merkezindeki son yeşil alan. Satmayın. Alışveriş Merkezi yapıp halkımızı betona boğmayın. Çocuklarımızın, yaşlılarımızın, Sakaryalının parka ihtiyacı var, dedik. Dinletemedik.
SADECE YEŞİL ALAN DEĞİL
Üstelik biz Sakaryalılar için stadyum sadece bir yeşil alan değildir. Stadyum gibi geniş bir alanın deprem anında ve sonrasında bizim için hayat kurtarıcı olduğunu yaşayarak, acı tecrübelerimizle gördük. Bunu da anlattık. Buraya ihtiyacımız var, dedik. Kulak asmadılar. Mahkemenin ‘kamu yararı’ yoktur kararını hiçe saydılar, insanlarımızın ‘stat park olsun’ diye topladıkları binlerce imzayı görmezden geldiler ve sonuç olarak stadımızı sattılar. Hukuk mücadelemiz hala devam ediyor. Hakkın, hukukun, adaletin yerini bulacağına inanıyoruz.
BİZİM İÇİMİZİ ACITIYOR
Biz bu mücadeleleri yürütürken; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çıkıp İzmir’de, Eskişehir’de, Bursa’da, Trabzon’da, Gaziantep’te, Adana’da, Mersin’de, Samsun’da, Malatya’da eski statları park haline getireceğiz açıklaması, içimizi acıtıyor. Madem doğru olanı bu, neden Sakarya stadı 80 milyon liraya satıldı da halkımız için bir park alanını dönüştürülmedi? Acı gerçek şudur; Sakarya, iktidar tarafından oy deposu olarak görülüyor. Sakarya’dan her koşulda kendilerine oy çıktığını düşünüyorlar. Ne deprem sorununa, ne eğitime, ne sağlığa hiçbir yatırıma önem vermiyorlar bu yüzden.
SAKARYA’YA SÖZÜMÜZDÜR
Siyaseti oy hesabı olarak gören zihniyete karşı biz, ülkemizi, ülkemizin insanlarını bir ve bütün olarak görüyoruz. Söz veriyoruz, CHP iktidarında, Sakarya’ya da İzmir’e de Trabzon’a da Ağrı’ya da parkı biz yapacağız. Sakarya’ya sözümüzdür; iktidarımızda, stadyum geri alınacak ve tüm insanlarımızın yararlanacağı, çocuklarımızın koşup oynayacağı, üç kuşak buluşacağımız bir parka dönüştürülecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu