Eski Başkan Aziz Duran vefat etti

#ferizlide.com: Bir süredir korona tedavisi gören Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran vefat etti.

Bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede korona tedavisi gören Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran vefat etti. 

Bir süre önce korona belirtileri üzerine hastaneye kaldırılan Aziz Duran’ın tedavisi özel bir hastanede sürüyordu. 

12.00 sıralarında hayatını kaybeden Aziz Duran’ın vefatı sevenlerini yasa boğdu. 

1994-2009 yılları arasında Belediye Başkanı olarak görev yapan Merhum Belediye Başkanı Aziz Duran’a  Allah’tan rahmet sevenlerine sabır dileriz. 

Aziz Duran kimdir? 

1949 yılında Adapazarı’nda doğdu İlk ve Orta öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Sosyal Siyaset bölümünden mezun oldu.

Türkiye Zirai Donatım Kurumu Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde ve Çalışma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda bir süre çalıştıktan sonra, 1978-80 yılları arasında Şanlıurfa’da askerlik görevini ifa etti. Türk Standartları Enstitüsü’nün ve Milli Prodüktivite Merkezinin Sakarya temsilcilikleri görevini yürüttü. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı’nın ihtisas komisyonlarında görev aldı.

Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini 13 yıl sürdürdükten sonra, 27 Mart 1994 1. dönem; 18 Nisan 1999 2. dönem olmak üzere Adapazarı Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

6 Mart 2000 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Statüsüne kavuşması ile Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürdü.

27 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde 3. dönem olarak tekrar seçilen Aziz Duran  Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Aziz Duran 2009 seçimlerine kadar Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

İlk bilgilere göre eski başkanın cenaze namazı yarın öğle vakti Orhan Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Emirdağ Aile Kabristanlığı’nda toprağa verilecek. 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x