Eski AKP’li Üstün yine Üstün

#ferizlide.com: Ayhan Sefer Üstün, AKP’li vekillerin vergi iadesiyle ilgili sorunun çözümü için Toyota’ya gitmesini eleştirerek, “Bence adresi şaşırmışlar. Gidecekleri yer Berat Albayrak’tır” dedi

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi önceki gün il başkanını belirlemek için bir araya geldi. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıya Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu ve partililer katıldı. Basına kapalı gerçekleşen istişare toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yamalı, il başkanlığı için partililerin görüşlerini alacaklarını belirterek, atamanın önümüzdeki hafta tamamlanacağını söyledi.

PROJELER DURDU
Genel Başkan Yardımcısı Üstün ise, ilimize yapılan projelerin bazılarının durduğunu belirterek, “Örneğin Karasu Tren Yolu tam bir ‘bataklık’. Tank Palet’in yanında 2 tane daha fabrikanın da verildiğini iddia eden Üstün, “Veren dahi bunu bilmiyor. Tank yapılacak diye Sakarya’nın en güzide yerinde lebi derya 2 bin 200 dönüm yer verildi. Tankı görelim derken Türkiye’nin güzide fabrikası Tank Palette elden gitti. Şunu sormak lazım? Madem tank burada yapılacaksa o zaman tank yapılsın diye verilen 2 bin 200 dönümlük yer iade edilecek mi? Bu zamana kadar verilen 1,4 milyar TL iade edilecek mi? Bunlar peş peşe sorulan sorulardır” ifade etti.

KANUNLAR AYET DEĞİL
Büyükşehir Yasasında aksayan yönler olduğunu vurgulayan Üstün, “Aksayan yönleri her zaman telafi edilebilir. Çıkan kanunlar ayet değildir, hadis değildir. Bu aksaklıkları giderirsiniz. Nitekim, Sakarya ilinde aksayan yönü vardı. Burada toplanan vergilerin tamamı vergi iadesi olarak kurumlara ve şirketlere dağıtıldığından Sakarya vergi gelirlerinden önemli bir pay alamıyor. Bununla alakalı sorunu, biz görevi bırakmadan son 1 yıl içerisinde bütün iletilebilecek herkese ilettik. Önce böyle bir sorunun olamayacağını söylüyorlar. İyi izah edince sorun varmış diyorlar ama çözümü konusunda adım atmadılar” dedi.

ADRES ALBAYRAK
Vekillerin Toyota fabrikasına yaptığı ziyareti eleştiren Üstün, “O adımı atacak olan Maliye Bakanıdır. Ben gördüm ki bazı arkadaşlarımız, bu konuyu çözmek için Toyota’ya gitmişler. Bence adresi şaşırmışlar. Gidecekleri yer Berat Albayrak’tır. Berat Albayrak kanun teklifini verecek, bir cümlelik işi vardır. Siyasi ilişkilerini sorun çözümü için kullanması gerekenler Toyota’nın kapısına gitmişler. Bunun da yanlış adres olduğunu ifade edeyim” ifadelerini kullandı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x