Erbakan Hoca Dualarla Yad Edildi

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Ferizli Anadolu Gençlik Derneği Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ölümünün 10. Yılında onu dualarla andı.

Yapılan geniş programla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Türkiye’de her kesimin konuşabildiği ve her kesimle konuşabilen “Savaş değil, Barış! Çatışma değil Diyalog!

Çifte standart değil, Adalet! Üstünlük değil, Eşitlik!

Sömürü değil Adil Düzen Baskı ve tahakküm değil, İnsan hakları!” diyen Millî görüşün lideri Merhum ERBAKAN hocamızın öğrencileri olarak Ferizli’de bulunan her görüşteki insanlarımızın temsilcileriyle Erbakan hocamızın ölümünün 10. seneyi devriyesinde bir araya gelmek istedik.

Davetimize icabet eden tüm ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Cuma namazı sonrasında başkanlarımızla Erbakan hocamızın ülkemize ve İslam alemine yaptığı hizmetlerden bahsettik ruhuna Fatiha okuyarak güzel temennilerle ayrıldık.

 D.P İlçe Başkanı Zeki KURU eski başbakanlarımızdan merhum Başbakanımız Necmettin ERBAKAN “Yanlışın en tehlikelisi, doğruya en yakın olan yanlıştır. Çünkü doğruyla karıştırılması ve insanların daha kolay aldatılması ihtimali taşımaktadır. “sözü ile ölümünün 10. seneyi devriyesinde rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Deva Partisi İlçe Başkanı Yakup KODAMAN Milli görüş hareketi lideri Erbakan”Önce Ahlak ve Maneviyat “diyerek buğün dahi ülkemizin gençlerine yol gösterici olmuştur. İlk kurduğu Milli Nizam Partisi kapanmadan önce mahkeme heyetine” İlk seçimlerde yani 1973 de Ayasofya camiinde namaz kılmaya davet ediyorum “ diye tamamlayacak kadar davasının şuurunda idi Allah cc rahmet eylesin amin

 

M.H.P İlçe Başkanı Veysel DİKBAŞ “Prof Dr Necmettin ERBAKAN’ı ölümünün 10. seneyi devriyesinde rahmetle anıyor Allah cc rahmet eylesin diyorum.”

 

İYİ Parti İlçe Başkanı Akın ÖZDEMİR ” Birincilikle lise bitirip sınavsız üniversiteye giriş hakkını red eden, yüksek mühendis olup Alman tankına bizzat motor bloğu tasarlayıp çizen, ısrarlara rağmen ülkesini terk etmeyen, değerlerini koruyup, satmayan akademisyen, dava adamı merhum eski Başbakan sayın  Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ı rahmetle  anıyorum.

 

 Saadet Partisi İlçe Başkanı Halim AŞIK Erbakan hocamızın vefatının 10. sene i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Ferizlide tüm siyasi parti başkanlarını bir araya  getirerek böyle bir tabloyu yaşattığı için Anadolu Gençlik Derneğine teşekkür ediyorum. Saadet partisi Erbakan hocamızın ; kısaca söylemek gerekirse Hak Batıl mücadelesini bıraktığı yerden devam ettiren tek siyasi partidir. Saadet partisi bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonrada her zaman kötülüğe fren Hayra motor olmuştur olmaya devam edecektir. Mekanın cennet olsun Hocam amin

 

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ömer AŞIK “Erbakan hocamız; Nasıl anılmak istersiniz sorusuna ;”Malı ile canı ile Allah yolunda cihat eden bir insan olarak anılmak isterim” cevabını vermiştir. Cihat ; gayret göstermek ,var gücüyle çalışmak , çabalamak bir işi başarmak için tüm imkanları kullanmak anlamına gelen “Cehd” kelimesinden türetilmiştir. Hayatın gayesi olarak Allah’a kulluk etmek Allah ve Resulünün koyduğu ölçülerin fert ve toplum hayatına uygulanmasına çalışmaktır. İslam ülkesini ve Müslümanları her türlü tehlikeye karşı savunma ve bu konuda  gerektiğinde savaşmaya kadar kapsamlı bir anlam taşıyan cihat hocamızın “Namaz dinin direği ise CİHAT zirvesidir” sözüyle ayrı bir anlam bulmuştur. Erbakan hocamızı rahmetle anıyoruz.

Ferizli Kemalpaşa mahallesi camisinde Erbakan hocamızın ruhu için Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Kerim ve duaların ardından Ferizli ilçe müftümüz sayın Bedrisinan  YAZICI dua yaptırdı. Ferizli halkına katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. “HAYAT İMAN VE CİHAT”tır diyen hocamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Anadolu Gençlik Derneği olarak bu gençlik oldukça Siyonizm emellerine ulaşamayacaktır. Milletimizin mayası olan Milli Görüş oldukça Metin Yüksel’ler, Adnan Demirtürk’ler Necmettin Erbakan’lar Cenab-ı Allah’ın lütfuyla sonsuza dek bu milletin bağrından çıkacaktır. ” ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR”

   Ferizli Anadolu Gençlik Derneği”

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Hayati Kaya
Hayati Kaya
1 ay önce

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x