Emniyet Müdürlüğü 4 aydaki terör raporunu açıkladı

#ferizlide.com: Sakarya Emniyet Müdürlüğü; terör örgütleri FETÖ/PDY, DEAŞ ve PKK/KCK'ya yönelik son 4 aydaki operasyonların raporunu açıkladı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, 30 Mayıs – 7 Ekim tarihleri arasında terör örgütleri FETÖ/PDY, DEAŞ ve PKK/KCK’ya yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda 154 kişiyi yakaladı. 

Bu kişilerin 26’sı tutuklanırken, 36 kişi ise adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

92 kişi ise Emniyetteki ve Adli makamlardaki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğünün açıkladığı raporun devamı şu şekilde: 

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak  (115) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, adli makamlara sevk edilen (13) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (16) şüpheliye adli kontrol kararı uygulanmış, (86) şüpheli Emniyet Müdürlüğünce ve Adli Makamlarca ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştır. 

DEAŞ terör örgütü ile ilgili olarak (34) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, Adli Makamlara sevk edilen (13) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (16) şüpheliye Adli Kontrol kararı uygulanmış, (5) şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından Emniyet Müdürlüğü ve Adli Makamlarca Serbest bırakılmıştır.

PKK/KCKbölücü terör örgütü ile ilgili olarak (5) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, adli makamlara sevk edilen (4) şüpheliye Adli Kontrol kararı uygulanmış, (1) şüpheli ise ifadesinin alınmasının ardından Emniyet Müdürlüğünce salıverilmiştir.  

   
İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x