Ekşi Aday Adayı

#ferizlide.com

Fuzuli koltuk işgal ediyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Alptekin Ekşi, mevcut belediye başkanları için; “Matematik profesörünün miskin çocukları” benzetmesi yaptı

MHP’nin Adapazarı aday adayı Makine Mühendisi Alptekin Ekşi, İlçe Teşkilatını ziyaretinde “Sırf Recep Tayyip Erdoğan var diye oyumuzu alıp fuzuli koltuk işgal eden matematik profesörünün miskin çocukları artık kenara çekilmeli” çıkışı yaptı.

Aday adaylığı dilekçesini MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak’a teslim eden Ekşi, “Milli duruşa milli projelere, milli hamlelere milli devrimlere susamış cennet vatanımızın her köşesinde 31 Mart 2019 gecesi Üç Hilali dalgalandırmak adına bin yıldır İslam’ın silahtarlığını yapan bu kutlu milleti hak ettiği yere taşıma davasında hoş bir seda bırakabilme ümidiyle el ele kurulan dev halkanın sizler gibi bende bir neferi oldum” dedi.

“DAVAMA ZIT DÜŞMEYECEĞİM”

“Duygu ve düşüncelerimiz böyle şekillendi, heyecanımız sizlerle perçinlendi, şiarımız budur, yolumuz Allah’ın izniyle uzun ve kutludur” diyen Ekşi, “Tüm halkımızla birlikte yürek yüreğe, el ele, gönül gönüle yaşanılabilir bir Adapazarı için, hizmete susamış, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet üretebilen bir Adapazarı için, gönüllere taht kurabilen Adapazarı için, Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlerin şahitliğiyle açıklıyorum. Her Adapazarılının bu belde için kurduğu iyi hayali gerçekleştirmek bizim işimiz olacak İnşallah. Bu arada şunu söyleyeyim yarın öbür gün unutursam hatırlatın. Eğer bu göreve hayırlısıyla nail olursam, bu bayrağı gece gündüz en yükseklerde dalgalandıracağıma, aç kalıp muhtaç düşsem, ceketimi satıp vatanımı satmayacağıma, inandığım değerlere ihanet etmeyeceğime, davama her ne olursa olsun zıt düşmeyeceğime huzurunuzda namusum ve şerefim üzerine ant içerim” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞIN TALEPLERİ VAR

Ekşi, vatandaşlardan gelen talepleri ise şöyle sıraladı: Belediyecilik bağlamında ihtiyaçlar doğrultusunda insanların arzu ve talepleri bizim önceliğimiz olacak. Yaptığımız ziyaretlerden ve diyaloglardan aldığımız notların bir kısmını paylaşmak istiyorum. Huzurevi, Kimsesizler Yurdu, Çocuk Esirgeme Kurumu, kapsamlı bir aşevi, engellilerimize daha konforlu yaşam sunabilecek sosyal projeler, çocuklu hanımlara çarşıda bebek bakım odası, bisiklet kullanımını teşvik edici yollar ve hamleler, off roud ve drift pisti isteyen gençlerimiz var. Yine Ata sporumuz okçuluk ve biniciliğe meraklı gençlerimiz tesis istiyor. Şehir tiyatrosu. Bunlar bize iletilen talepler ve çok meşakkat istemeyen, yapılabilirliği yüksek, maliyeti düşük, kazanımı büyük projeler. Adapazarı’na özel bir üniversite, organik tarım ve hayvancılığa teşvik, sanayicinin ve esnafın ülkeye katma değer sağlayacak projelerine destek olmak. Köylerde imara açılan yerlerde şuyulandırma adı altında yapılan işlemler neticesi birçok mağdur var, onların mağduriyetini gidermek. Yolların haftada bir su için, elektrik için telefon için, gaz için kazılmaması ki, bu ciddi bir programsızlık ve bundan herkes muzdarip. Trafik ve kaldırım sorunu. En önemlisi de şeffaflık… Şeffaf belediyecilik tüm halkımızın özlemi olmuş. Belediyenin gelir gider tablosunu belirli periyotlarla halkımıza arz edeceğiz. Meclis toplantılarını canlı yayınlayacağız.

ARTIK KENARA ÇEKİLMELİLER

Yerel seçimlerde sırf Erdoğan için AK Parti’ye verilen oyların fuzuli koltuk işgaline dönüştüğünü savunan Ekşi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, belediyecilikten gelmedir ve iyi bir belediyecidir. Eğer 31 Mart 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adaylarının karşısına Sayın Erdoğan aday çıkarsa hiç tereddüt etmeden oyunuzu ona verin. Adam Matematik Profesörü iken, oğlunun çarpım tablosundan haberi yok. Sırf Erdoğan var diye oyumuzu alıp fuzuli koltuk işgal eden matematik profesörünün miskin çocukları artık kenara çekilmeli, başlarını ellerinin arasına alıp nerede hata yaptıklarını düşünmeli. Adam 20 yıldır bürokrasinin siyasetin üst koltuklarında memleket adına bir ağacı yok, şimdi çıkmış aday olmuş memleketi kurtaracak. Bu büyük millet her şeyin farkında ve 31 Mart günü gerekeni söyleyecek” diye konuştu.

Program sonunda İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, aday adayı Alptekin Ekşi’ye üzerinde “Hak yok, vazife vardır” yazan bir plaket vererek, aday adaylığını tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu