‘Ekonomik sıkıntı intihara sürüklüyor ’

#ferizlide.com: İnsanlarımız tükenmişlik sendromlarıyla başbaşa bırakılmıştır” dedi.

Sakarya Gelecek Partisi, Sosyal Politikalar Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Buse Çetintaş ülkemizde ekonomik sıkıntılarının Covid-19 süreciyle birlikte daha da hat safhaya çıktığını belirterek, “Plansız ekonomi politikaları intihar vakalarını arttırıyor. İnsanlarımız tükenmişlik sendromlarıyla başbaşa bırakılmıştır” dedi.

DERİN KAYGILAR

“Dünya olarak zorlu süreçlerden geçtiğimiz bu dönemde Covid-19 virüs olayının yanısıra ekonomik sorunlar da baş göstermektedir” diyen Çetintaş, bu dönemde artan ekonomik kaygılar insanlarda psikolojik sorunlar yarattığını kaydetti.

SORUNLAR ARTTI

Başkan Yardımcısı Çetintaş, “Sakarya kentimizde de sağlık ve ekonomi kaynaklı sorunlar birleştiğinde intihar vakalarında hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu olayların artışı toplumda derin bir buhran yaşandığının göstergesi olmuştur. İnsanlarımız bu zorlu süreçle başa çıkmaya çalışırken mevcut iktidarın kötü yönetilen, keyfi, müsrif ve plansız ekonomi politikaları insanlarımız üzerinde derin psikolojik sorunlara yol açmıştır” dedi.

BAŞARISIZLIK

Çetintaş şöyle konuştu: “Düşünün zaten Covid-19 virüsü ile oluşan bir ekonomik buhrana birde devletin ekonomi alanında ki başarısızlıkları da ekleniyor. Sakarya genelinde ayda ortalama 1, 2 veya en fazla 3 olan intihar vakaları sadece geçtiğimiz Nisan ayında 5’e yükseldi. Vatandaşlarımız en temel, yaşamsal gereksinimleri karşılayamayacak hâle düşmeleri de onları tükenmişlik duygusuyla baş başa bırakmaktır. Bu tablo karşısında ilimizde yaşanılan intihar girişimlerinin artmış olması bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. İnsanlarımızın iyi yöneltilmiş bir ekonomi politikası ile birlikte, huzur dolu, müreffeh, yaşam kalitesi yüksek bir gelecekle buluşması en büyük temennimizdir.”

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu