Eğe kemiği

#ferizlide.com

Eğe Kemiği
Eğe kemiği ile yaratılma ile ilgili yıllardır bir yalan anlatılır. Neymiş efendim Havva annemiz Adem Peygamberimizin eğe kemiğinden yaratılmış. Eğe kemiği yamuk olduğu için kadınlarda her kötülük aranmalıymış. İlk düğme yanlış iliklenince kadınları kötüle bakalım kötüle. Pekale eğe kemiği ilk Hz. Adem’e ait olduğuna göre o da yamuk olmuş olmuyor mu?
Bu eğe kemiği yüzünden yüzyıllardır kadın horlanır, suçlanır durur. Kadın uğursuz sayılır,günah yüklüdür ve cehennemin çoğu kadınlardan oluşacaktır gibi kadınları aşağılayan bazı sözler peygamber efendimize mal edilir. Peygamberimizin asla söylemeyeceği sözler birileri tarafından uydurulur durur. Oysa insanın değeri cinsiyetine göre ölçülmez. Firavun cehennemliktir ama eşi mümindir. Hazreti Meryem mümindir, tertemiz bir hanımdır.
Tarih boyunca iyi insanlar, kötü insanlar, Müslümanlar, kafirler, münafıklar vardır. Cennet kadınlar ve erkeklerden oluşur. İyi, doğru, adaletli insanların yeridir. Cehennem de kadın ve erkek günahkarlardan oluşur. İnsanın değeri, hayata karşı duruşu, adalet ölçüsü, hak duygusu Allah’a karşı sorumluluklarını yerine getirmekle ölçülür.
Bazen bir kadın binlerce erkekten değerli, bazen de bir erkek binlerce kadından değerli olur. Yıllarca annelerimiz olan kadınlarımız bazı yanlış düşünceler yüzünden üçüncü dördüncü sınıf insan olarak değerlendirilmiştir. En temel hakkı olan eğitimden bile mağdur edilmiş. Düşünsene sadece kız olarak yaratıldığı için okumaktan alıkoyuluyor.Mekkeli müşrikler kız çocuklarını diri diri toprağa gömmüş. Bizler de onların hayatını zindana çevirerek onları bir çok haktan mahrum ederek kadınlara canlı canlı hapis hayatı yaşatmışız. Eğe kemiğinden yaratılma ile ilgili kısa ve net bir cevap var. O da Hz Adem ve Hz Havva müstakil yaratılmıştır. Yoktan var eden yüce Allah ikisini de ayrı ayrı yaratma kudretine sahiptir. Ali Yavuz

İlgili Makaleler
Abone Olun
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x