Ecevit Keleş’ten tarım arazileri için sert sözler

#ferizlide.com: Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'nun meclis toplantısında tarım alanlarıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Pazartesi günü gerçekleştirilen Adapazarı Belediyesi meclis toplanstısında tarım alanları ile ilgili hassasiyetlerini dile getiren Başkan Mutlu Işıksu, “Tarım alanları konusunda iki önemli kırmızı çizgimiz var. Birincisi yatay mimari, ikincisi de tarım arazilerinin korunması” dedi.

Başkan Işıksu’nun yaptığı bu açıklamaya CHP İl Başkanı Keleş’ten tepki geldi.

Ecevit Keleş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

“02.03.2020 tarihinde gerçekleşen Adapazarı Belediyesi meclis toplantısında belediye başkanı Mutlu Işıksu’nun yaptığı açıklamalarını okuyunca aklımıza George B. Shaw’ın “Doğruları biliyorsan, yalanları dinlemek eğlencelidir.” sözü geldi.
Ne demiş sevgili Mutlu başkan; imar çalışmalarında “tarım arazilerinin korunması” kırmızı çizgileriymiş. Peki gerçekten öyle mi? Sözleri kenara bırakalım yapılana bakalım;

01.10.2019 tarihli Meclis toplantısı 1. Gündem Maddesi Tekeler Mahallesi sınırlarında 75 dönümlük “mutlak tarım arazisi” nin imara açılması.

Aynı toplantı 2. Gündem Maddesi Tuzla Mahallesi sınırlarında bir holdingin 65 dönümlük “mutlak tarım arazisi” nin imara açılması.

Bu “mutlak tarım arazisi” parsellerini imara açmak isteyen siz değil misiniz Mutlu Başkan ?

Buraları imara açmak amacıyla kamu yararı kararı almak için bakanlığa yazı yazan siz değil misiniz Mutlu Başkan ?
Peki tarla olarak satın aldığı bir arsayı ben burada kendime bina yapmak istiyorum imara açın dilekçesi sonrası özel bir holdinge bağlı AGDAŞ’ın o parselini imara açmak için ortalığı ayağa kaldırmayı nasıl açıklayacaksınız?

AGDAŞ akıllı, tarla vasıflı parseli uyguna alacak imara açtırıp bina yapacak. İş takibini de Adapazarı Belediyesi ve Başkan Mutlu yapacak.

Bu konuda hazır olduğunu iddia ettiği izahatlarını duymaktan son derece mutlu oluruz.

Toprak Koruma Kurulu ne yapar?

AKP’yi ve dikiş tutmayan kırmızı çizgilerini zaten genel başkanlarından biliyoruz da peki ya tarım alanlarını korumakla görevli il Toprak Koruma Kurulu’na ne demeli?

Tarım arazilerini korumakla görevli kurul bir beyaz kağıda şablon hazırlamış, her dilekçede mahalle, parsel adını değiştirip belediyelere tarım arazileri talanı için yol gösteriyor. Bakanlıktan kamu yararı kararı çıkarın böylece istediğiniz gibi imara açarsınız diye akıl veriyor.

Aman ben etliye sütlüye karışmayayım mantığıyla hareket edenler bilsinler ki yaptıklarını CHP Sakarya il başkanlığı olarak takip ediyoruz.”

#ferizlide.com:

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x