Ecevit Keleş’ten Büyükşehirin atamasına teşekkür

#ferizlide.com: CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak birinci derece deprem bölgesi olan Sakarya’da Deprem ve Zemin Araştırma Şube Müdürlüğü gibi bir görevde uzmanlık alanı Sosyoloji olan bir teknik personelin bulunmasının uygunsuzluğunu defaten dile getirmiştik.

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığının bu konuda değişikliğe giderek uzmanlık alanıyla uyumlu olarak bir mühendisi bu göreve getirmesini olumlu buluyoruz. Bu konuda da büyükşehir belediye başkanı sayın Ekrem Yüce’nin hatalı bir uygulamada ısrar etmemesi ve önerimize kulak vermesi kıymetlidir.

Kentsel Dönüşümde de temel amaç şehir ovasında tarla vasıflı arazilere yeni bina yapılması değil merkezdeki binaların yerinde dönüşümü olmalıdır. Bu esas alınarak ada bazında kentsel dönüşüm alanları belirlenmelidir. Bu konuda her fikir değerlidir. İlgili teknik odaların, sivil toplum kuruluşlarının sürece katılması önemlidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda her türlü desteğe açığız.

Sakarya’mızın çıkarına olan her konuda desteğe hazır olduğumuzu bununla birlikte gördüğümüz yanlışlıklar ile ilgili olarak da ikazlarımızı yapmak kararlılığında olduğumuzu da Sakarya kamuoyuna açıklamak isteriz.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x