Ecevit Keleş, Ülke size yetemiyor!

#ferizlide.com: Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş AKP hükümeti vatandaştan 10tl para almak için mesaj üstüne mesaj atıyor.

Bir sağlık sorunu olarak başlayan ancak gün geçtikçe ekonomik yönü daha vahim bir hal alan bir salgın dönemi yaşamaktayız.

AKP yönetiminin yıllardır sürdürdüğü üretimi dışlayan yandaşa rant sağlamayı amaç edinen tüketim esaslı ekonomik (soygun) politikası en çıplak haliyle önümüzde durmaktadır. Dünya ülkelerinin vatandaşlarına destek üstüne destek açıkladığı bir ortamda Erdoğan yönetimindeki AKP hükümeti vatandaştan 10tl para almak için mesaj üstüne mesaj atıyor.

 

Son zamanlarda özellikle semt pazarlarının (işin kolayına kaçılarak) kapatılması sebebiyle hem halkın taze sebze, meyve gıdaya ulaşımı zorlaşırken hemde pazarcı esnafı zor günler geçirmekte.

 

YEREL YETKİLİLER SORUMLULUKTAN KAÇIYOR

Yerel idareciler sosyal yardımlaşma kurumu eliyle dağıtmak ve sarayın takdirini kazanmak için hediye çeki aldıkları marketlerdeki yoğunluğu görmezden gelirken açık havada kurulan pazarları kapatmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Daha doğrusu sebebini anlamakla birlikte bunu yanlış buluyoruz.

 

Oysaki yaranmak içi çabaladıkları saray dahi pazar yerlerine ilişkin yayınladığı genelgelerde “vatandaşların temel gıda ve temizlik maddelerine erişimi engellenmeden gerekli önlemlerin alınmasını” şart koşarken aman neme lazım mantığı ve kendi koltuklarını esas alan bir anlayışla yerel yöneticilerin pazar yerlerini toptan kapatması kabul edilemezdir.

 

DOĞRU PLANLAMA, ETKİN DENETİMLE MÜMKÜN

Tezgahlar arası mesafe vb birçok basit tedbir alınarak yoğunluğu ve sıkışıklığı aşmak için pazar yerlerinin (daha geniş yakın yerlerle) değiştirilmesi, büyütülmesi ( çevre ve devam sokakların pazar alanına eklenmesi) , kişisel ve toplu hijyen kurallarının tavizsiz ve etkin şekilde denetlenmesi, ürünlerin gerektiğinde poşetli olarak hazır şekilde satılması, pazarın (katılımcı pazarcı esnaf sayısını düşürerek) kurulma günlerinin arttırılması, vb birçok önlem alınabilecek iken HEM EN KOLAY OLAN, HEM DE (HEDİYE ÇEKİ ALDIKLARI) MARKETLERE YARAYACAK OLAN kapatma uygulaması kabul edilemezdir.

 

EN TEPEDEN EN ALTA TÜM YEREL İDARECİLER UNUTMAMALIDIRLAR Kİ ÖNCELİKLİ GÖREVLERİ SARAYA ŞİRİN GÖZÜKMEK DEĞİL HALKA DESTEK OLMAKTIR.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu