Duygu yüklü anlar yaşandı

Adapazarı Karaosman İlkokulu’nda bundan tam 50 yıl önce 1969-1974 yılları arasında aynı sınıfı ve sıraları paylaşan 1962-1963-1964 doğumlu zamanın öğrencileri; kendilerini 5 yıl boyunca okutan 75 yaşındaki öğretmenleri Yıldız Mutlu’yu, Öğretmenler Gününde de yalnız bırakmayarak, muhteşem bir sürpriz hazırladı.

Nostalji havasında geçti

İlgili Makaleler

Sakarya’nın en eski okullarından Adapazarı Karaosman İlkokulu’nda 1969-1974 yılları arasında kendilerini 5 yıl önce boyunca okutan 75 yaşındaki öğretmenleri Yıldız Mutlu’yu, 50 yıl sonra öğrencilerince sürpriz yapılarak, öğretmenler gününü kutlandı. Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde; kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan, emekli olan, iş, spor, medya camiasında bulunan zamanın öğrencileri, o yıllar aynı sıraları paylaştıkları sınıfta bir araya geldi. Öğrencilerini 50 yıl sonra aynı sınıfta ilk defa karşısında gören ve duygulu anlar yaşayan Öğretmen Yıldız Mutlu, aynı heyecanla öğrencilerinin numaralarını okuyarak, yoklama yaptı. ŞuanEskişehir’de Doçent olan zamanın sınıf Başkanı Mehmet Keskinkol, sınıf adına bir konuşma yaparak, arkadaşlarının duygularını dile getirdi.

Duygu yüklü anlar yaşandı

Öğretmeni Yıldız Mutlu’nun 1971 yılında kendisine hediye ettiği hatıra defterine yazdıklarını okuyan ve şuan TRT Spor Spikeri olan Erdoğan Arıkan; o günleri hep birlikte yâd ederek, duyularını gizleyemedi. Nostalji havasında geçen ve o yılların yâd edildiği buluşmada; Karaosman İlkokulu’nun bahçesinde o yıllar oynadıkları oynayan zamanın öğrencileri, adeta çocukluk günlerini yaşadı. O yıllar çekildikleri fotoğrafları bir arada toplayan öğrenciler, o günlerine geri dönerek, buluşmalarınostalji ve duygu yüklü bir havada geçti. Buluşmanın ardından hep beraber Saklı Göl’de geçerek temek yedi.

İşte o öğrenciler

Aydın Yalman, Ayten Güler, Berrin Ortan, Bülent Uçurumtaş, Dursun Batman, Emine Horoz, Erdoğan Arıkan, Funda Mutlu, Hatice İmamoğlu, Hatice Kırmış, Hayriye Demir, İsmail Çavuşoğlu, Mehmet Keskinkol, Mehmet Şenyüz, Muharrem Kaplan, Müjgan Tunç, Nesrin Ardalı, Nilgün Akyol, Pakize Gürates, Sabriye Özparla, Uğur Çelikarslan, Zekiye Turan, Zeynep Usta ve Zıyadın Çimen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu