Dr. Kolip: ‘Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz’

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan Kolip, Sakarya’daki basın yayın kuruluşlarının Genel Yayın Yönetmenleri ve köşe yazarları ile bir araya geldi. Sohbet toplantısında konuşan Kolip, “Sakarya’nın makus talihini değiştirmek ve özlenen Sakarya’yı adaletle yeniden inşa etmek için göreve talip olduk.” diye konuştu.

Kılıçaslan, “Dr.Kolip Sakarya’ya çok ciddi izler bırakacak”

İYİ Parti ve Güçbirliğinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip, kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan toplantının başında adaylık süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, uzun bir süredir takip ettikleri Dr. Cihan Kolip gibi son derece başarılı ve birikimli bir ismi, aktif siyasete kazandırdıklarından ötürü mutlu olduklarını ve Kolip’in Sakarya’ya çok ciddi izler bırakacak hizmetler üreteceğine inandıklarını söyledi.

Aktif siyasete girmem 2-3 günde olmadı

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip ise aktif siyasete yeni adım atmasına rağmen ülke meseleleri ve Sakarya’nın sorunları konusunda daha önce de bazı çalışmaları olduğunu ifade ederken, “Adaylık sürecim de öyle 2-3 günde olmadı. Uzunca bir süredir kıymetli İl Başkanımız ve parti yöneticilerimiz ile istişarelerimiz devam etti. Adaylığım kesin olmamasına rağmen ben hazırlıklarımı yapmaya başlamıştım. Hedeflerimiz büyük. Sakarya’nın makus talihini değiştirmek ve özlenen Sakarya’yı adaletle yeniden inşa etmek için göreve talip olduk.” Diye konuştu.

Sakarya’nın sorunlarını biliyoruz

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan Kolip İYİ Parti’nin yaptırdığı anketlerde Sakarya’nın sorunlarının çok net bir şekilde ortada olduğunu ve kendi gözlemleriyle de bunların bir çoğunu senelerdir tespit ettiklerini söyleyerek, “Sorunların tespiti noktasında da bilimsel verilerle yola çıkmış durumdayız. Çözümleri ile ilgili olarak da proje başlıklarımız belli. Ekibimiz ayrıntılı çalışmalarını yapıyorlar. Bir süre sonra, herkesin Sakarya’nın geleceğine umutla bakmasını sağlayacak projelerimizi açıklayacağız” dedi.

1 Nisan sabahı hepimiz mutlu olacağız

31 Mart günü Sakarya’nın sadece Büyükşehir Belediye Başkanını değil, geleceğini de seçeceğini ifade eden Dr. Kolip, “1 Nisan sabahı bizlere oy vermeyenler de mutlu olacak. Hepimiz mutlu olacağız. Sakarya halkı 1 Nisan’dan itibaren yeniden soru sormaya başlayacak. Şehri ile ilgili düşünmeye başlayacak. Yeni bir dönem başlayacak. Birbirinin devamı niteliğindeki etkisiz, şehir politikası üretemeyen, adaletsiz icraatlarıyla insanlarımızın kalplerini kıran kadrolara artık bu şehrin anahtarları teslim edilmeyecek. 31 Mart günü atılacak yaklaşık 700 bin tane 1 oy ile değişim başlayacak.” Şeklinde konuştu.

Ekip çalışmasının önemi

Ekip çalışmasının önemine de değine Dr. Kolip, “Bir kişiden medet ummak, kerameti bir kişide aramak ne akla, ne de mantığa aykırı. Biz kuracağımız ekip ile başarıyı yakalayacağız. 1 Nisan hemşehrilerimiz için bir milat olacak. Güneşin herkesin üzerine adil olarak doğduğuna, herkesin içini ısıttığına, herkese iyilik getirdiğine hep birlikte şahit olacağız” diye konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x