Dr. Arslan, ‘Adapazarı’nı yenileyeceğiz’

#ferizlide.com

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Adapazarı’nda büyük bir dönüşüm başlatacaklarını ifade ederek, “Afet, enerji ve istihdama dönük olarak başlatacağımız kentsel dönüşüm ile Adapazarı’nı, etap etap, altyapısından, üst yapısına daha modern ve güvenli bir hale getireceğiz” diye konuştu.

Tek bir vatandaşımız bile ölmesin

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, çalışmalarını sürdürüyor. Dr. Arslan, Adapazarı’nın en büyük sorunlarından birinin çarpık kentleşme ve bunun sonucu deprem gibi afetlere karşı dirençsiz ve önlemini almamış bir şehir olduğunu söyledi. İnsan hayatının çok önemli olduğunu söyleyen Dr. Arslan, “Bizlerin asli görevi tek bir vatandaşımızın bile can güvenliğini tehlikeye atacak şartları ortadan kaldırmaktır. Maalesef Adapazarı’nın bugünkü durumu, olası bir afette çok ciddi kayıpların oluşmasına zemin oluşturacak şekildedir. Fakat biz 1 insanımızın bile ölmesini istemiyoruz.” diye konuştu.

Daha modern ve güzel bir Adapazarı

Bunun için Kentsel Dönüşü Projelerine ağırlık vereceklerini ifade eden Dr. Arslan, “Kentsel Dönüşü projesini, hem afete, hem enerjiye, hem de istihdama dönük olarak uygulanacağız. Ada bazında uygulamalar yapılacak. Buradaki ilk amacımız hem depremden dolayı hasarlı duruma gelen veya hasarsız olmasına rağmen, depremde riskli bulunan binaları daha güvenli hale dönüştürmektir. Kentsel dönüşümdeki ikinci amacımız ise her ada bazında uygulama yapılan yerleri, kanalizasyon, su, doğalgaz, internet, yağmursuyu kanalları gibi altyapısından, otopark, çocuk parkları, yeşil alanlar gibi daha modern ve daha güzel bir hale dönüştürmektir. Böylelikle zamanla tüm şehrimizi hem güvenli, hem de daha modern ve güzel hale getirmeyi hedefliyoruz. Üstelik Kentsel Dönüşüm Projelerimiz sırasında tek bir vatandaşımızı bile mağdur etmeyeceğimizin sözünü de veriyoruz.” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x