Dolandırıcılar Kıskıvrak Böyle Yakalandı

#ferizlide.com

Hasta Ve Yaşlılara Dadanan Dolandırıcılar Jandarmanın Amansız Takibi Sonucu Kıskıvrak Yakalandı…

03.01.2019 tarihinde Karasu ilçesi Manavpınarı mahallesinde ikamet eden D.K isimli şahsın evine gelen tanımadığı üç yabancı şahsın, kendilerini Fikri isimli akrabalarının oğlunun tarifi üzerine hasta ziyareti için geldiklerini söyleyerek kendilerini eve davet ettirmişler ve söz konusu bu üç şahıs yaklaşık 10 dakika evde kaldıktan sonra evden ayrılmışlardır.

Müşteki D.K’nın 1 saat sonra yastığının altındaki cüzdanını kontrol ettiğinde cüzdanında olması gereken 2.000 TL emekli maaşının olmadığını fark etmesi üzerine 156 Jandarma İhbar Hattını arayarak şikâyette bulunmuştur.

Olay yerinde ve çevresinde yapılan araştırma sonucunda şüpheli şahısların 54 BD 929 plakalı beyaz renkli FORD TRANSİT marka minibüs kullandıkları, bu aracın sistem üzerinde G.D isimli bayan bir şahsa ait olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan inceleme sonucunda aracın Karadeniz Ereğli, Alaplı, Akçakoca, Düzce Merkez, Gümüşova, Hendek ve Akyazı istikametlerinden ilerleyerek Sakarya merkezine giriş yaptıkları tespit edilmiştir.

Aynı aracın Söğütlü-Ferizli ve Karasu istikametini takiben Karasu ilçesi Manavpınarı mahallesinde söz konusu hırsızlık olayını yaptıkları tespit edilmiştir.

Tüm bu tespitler neticesinde Karasu İlçe Jandarma Komutanlığınca diğer İlçe Jandarma Komutanlıkları ile koordine kurarak aracın izini tüm Sakarya’da sürmeye başlamışlardır.

08.01.2019 günü aracın tekrar Karasu’ya giriş yaptığı bilgisi alınınca Karasu İlçe J.K.lığına ait Asayiş ve Trafik timlerince araç Tuzla’da durdurularak 54 BD 929 plakalı araç içerisinde bulunan Y.D, T.D, M.D, V.D ve B.D isimli beş şüpheli şahıslar yakalanmıştır.

Şahısların alınan ifadelerinde 03.01.2019 tarihinde Karasu Manavpınarı’nda yaşanılan olay ile ilgili M.D, T.D ve Y.D. ile birlikte toplam üç kişi olarak müşteki D.K.’nın cüzdanından 2.000 TL. yine aynı şahıslar, Sakarya’nın Erenler İlçesinde 07.01.2019 tarihinde M.B. isimli şahsın aynı şekilde evine girerek pantolon cebinden 180 TL. parayı çaldıklarını itiraf etmişlerdir.

Gözaltına alınan V.D ve B.D. isimli şahısların her iki olaya da karışmadıkları tespit edilmesi üzerine ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Hırsızlık olaylarının failleri olduğu düşünülen T.D, Y.D ve M.D.  isimli şahıslar ise 09.01.2019 günü Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L tipi cezaevine getirildiler.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x