Doğumevi yaza kaldı

#ferizlide.com: İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, yapımı süren Doğumevi’nin geçici kabulünün Nisan’da yapılacağını belirterek, “Biz de Haziran ayına kadar yavaş yavaş geçişimizi tamamlarız” ded

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç, Dr. Aziz Öğütlü, Yazı İşleri Müdürümüz Mustafa Kaya ile birlikte yapımı süren Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi (Doğumevi) inşaatını gezdi. Hastanenin geçici kabulünün Nisan ayı gibi yapılacağını belirten Öğütlü, “Biz de Haziran ayına kadar yavaş yavaş geçişimizi tamamlarız. Normalde inşaatın Nisan ayında tamamlanması gerekiyordu ama bazen süre uzayabiliyor” dedi.

75 YOĞUN BAKIM YATAĞI
Hastanenin 250 yataklı planlanmasına rağmen 370 yatağa çıkarıldığına değinen Öğütlü, “Doğumevi, SEAH’la yan yana olduğu için ortak kullanım alanlarımız oluştu. Bize de böylece bu binada yer açılmış oldu. Yeni Doğumevi’nde 75 yoğun bakım yatağı bulunacak. Eski doğumevi de tamamen buraya taşınacak. SEAH’ta da Kadın ve Çocuk Ünitesi’nden 110 yatak boşalmış olacak” dedi. 

45 DÖNÜM KAPALI ALAN
Eski Doğumevi’nin farklı bir amaçla kullanılacağına değinen Sağlık Müdürü Öğütlü, “Bizim yatak ihtiyacımız var. Eski binada hem poliklinikler olacak hem de yataklı servisler bulunacak. Gelişimsel Ünitemiz, Yanık Merkezimiz onlar orada çok güzel bir vaziyette aktif hale gelecekler. 45 dönüm kapalı alana sahip hastaneye her geldiğimde mutlu oluyorum. Biz planlamalarımızı tamamladık” dedi. 

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x
Kapalı
Kapalı