Doğal Gaz ve Elektriğe Fahiş Zam

#ferizlide.com

Ağustos ve Eylül aylarında arttırılan doğalgaz ve elektrik fiyatları, 1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere bir zam daha gördü.

Reuters hesaplamalarına göre üç zammın ardından elektrik ve doğalgaz fiyatı Temmuz sonuna kıyasla toplam yüzde 30, sanayi için yüzde 48 yükselmiş oldu. Buna göre aylık 200 TL doğalgaz faturası ödeyen bir vatandaş bundan sonra 260 TL fatura ödeyecek.

Doğalgaz ve elektrik fiyatları üç ay içinde üçüncü defa artırılırken, sektör kaynaklarına göre meskenlerde kullanılan doğalgaza ve elektriğe yüzde 9, sanayi için ise yüzde 18’in üzerinde zam yapıldı.

Reuters’ın duyurduğu habere göre; BOTAŞ’ın, doğalgaza bugünden geçerli olmak üzere konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yaptığı bildirildi. Doğalgazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

En son doğalgaz fiyatlarına eylül ayında da konutlar için 9, sanayi için yüzde 14 zam gelmişti. Ağustos ayındaki zam oranları da konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 olarak gerçekleştirilmişti.

Bir Yorum

  1. Bir çok ülkede gelire göre özellikle doğal gazın çöpten ucuz olduğu ülkelere göre ülkemizde neden pahalı olduğu sorusunu hiç yargılayan oldumu ne imiş ticari sımış hahahah devletlerin ticari sırrı ne demekse…Siz oy verdiniz bu hırsız ak parti ve mhp lilere cezanızı çekeceksiniz.Dünya bir okyanus ama siz gittiniz bataklığa oy verdiniz.Birde oluşturmuşlar ak parti gençlik klu lan sıpa sen 70 80 leri ne bilirsin herşeyin bir ucuz u vardı birde pahalısı sen şu anda bu amerikanos ak partillilerin müşterisisin…Siz oy vermeye ümmet olmaya devam edin sikinizin kılını kesecek jilet parası bulamayacaksınız.Bu evrensel birkuraldır cellatın a oy verirsen başını keser.Bana göre bu itler amerikan tabanlı yani fet yü koruyan donald mıdır trampmıdır herne sikimse onun uşağı beri yandan put mudur putin midir dost mu düşmanmı oda belli değil.İşte taptıklarınız bunların çırağı siz sanmayın ülkede gelişmeler oluyor inanın herşeyi satın alıyoruz.Türk halkının özgürlüklerini kısıtlayan lar kimler derseniz recep denilen zekasız adamın bakanları yada işçileri özellikle yazıyorum ;enerji bakanı,sağlık bakanı,içişleri bakanı özellikle içişleri bakanı suç işlemek için çete oluşturmaktan.Sağlık bakanına gelince emperyal ülkere boyun eğip saçma sapan yasaklar paralı sağlık sistemi v.s v.s yazmaya kalksak klavye dayanmaz .Bu arada cumhurbaşkanına hakarettten yargılananlar aim den haklarını arayıp ak partiyi cezalandırabilir mahkum edebilirler eğer bu olay çok fazla ise o zaman recep tayyip erdoğan ve uşakları terörist tir.Cumhurbaşkanı simgesel dir yasa çıaramaz uygulatamaz eğer bunları yammış ise zaten değildir ve buda evrenseldir insan doğa ve ttabiatına aykırıdır.Hakkınız arayın mahkum edin pislikleri ekendisini insan zanneden bu insanları.Bu arada domuz a selam veririm ama bir ak partiliye asla..anayasa 229 diye bir şey yoktur hük mü kalmamıştır.Savı ve hakimler eğer bunu göz ardı ederse tarafsızlık ilkesini ilerde aynı kenan evren gibi yargılanacklarıdır ve bu bir şaka değildir..Cesur olan hapis yatmak isteyen hakim ve savcılar bunu görmezden gelebilir.Saygılarımla bu bir aydınlatma idi.Bu arada ak partive mhp rtükmüdrür tükrükmüdür o üyeleride dahil etmek gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu