Doğal Gaz ve Elektriğe Fahiş Zam

#ferizlide.com

Ağustos ve Eylül aylarında arttırılan doğalgaz ve elektrik fiyatları, 1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere bir zam daha gördü.

Reuters hesaplamalarına göre üç zammın ardından elektrik ve doğalgaz fiyatı Temmuz sonuna kıyasla toplam yüzde 30, sanayi için yüzde 48 yükselmiş oldu. Buna göre aylık 200 TL doğalgaz faturası ödeyen bir vatandaş bundan sonra 260 TL fatura ödeyecek.

Doğalgaz ve elektrik fiyatları üç ay içinde üçüncü defa artırılırken, sektör kaynaklarına göre meskenlerde kullanılan doğalgaza ve elektriğe yüzde 9, sanayi için ise yüzde 18’in üzerinde zam yapıldı.

Reuters’ın duyurduğu habere göre; BOTAŞ’ın, doğalgaza bugünden geçerli olmak üzere konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yaptığı bildirildi. Doğalgazın ardından bir zam da elektriğe geldi. Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

En son doğalgaz fiyatlarına eylül ayında da konutlar için 9, sanayi için yüzde 14 zam gelmişti. Ağustos ayındaki zam oranları da konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 olarak gerçekleştirilmişti.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
ahmet içirgin
ahmet içirgin
1 yıl önce

Bir çok ülkede gelire göre özellikle doğal gazın çöpten ucuz olduğu ülkelere göre ülkemizde neden pahalı olduğu sorusunu hiç yargılayan oldumu ne imiş ticari sımış hahahah devletlerin ticari sırrı ne demekse…Siz oy verdiniz bu hırsız ak parti ve mhp lilere cezanızı çekeceksiniz.Dünya bir okyanus ama siz gittiniz bataklığa oy verdiniz.Birde oluşturmuşlar ak parti gençlik klu lan sıpa sen 70 80 leri ne bilirsin herşeyin bir ucuz u vardı birde pahalısı sen şu anda bu amerikanos ak partillilerin müşterisisin…Siz oy vermeye ümmet olmaya devam edin sikinizin kılını kesecek jilet parası bulamayacaksınız.Bu evrensel birkuraldır cellatın a oy verirsen başını keser.Bana göre bu… Daha Fazlası »

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x