Diktikleri fidelerin yerinde yeller esiyor

#ferizlide.com: Ferizlide akıllara durgunluk veren orman hırsızlığı

Ferizli’de 11.11.2019 tarihinde orman bakanlığının düzenlediği 11 milyon fide kampanyasında Ferizli’de düzenlenen program gereği fide 9bin civarında fide dikilmişti.

İşte bu programa geç kalan ve daha sonra dikim sahasına babasıyla birlikte gelen Şehit Hacıuzun ilköğretim 1 . Sınıf öğrencisi Ensar Döner geçte olsa programa katıldı.

Babası Tarık ile birlikte orman yetkililerinden Söğütlü Orman şefi olduğunu örendikleri kişiden fide dikmek için yardım istediler.

Baba Tarık’ın anlattığına göre bölge şefi yardımcı olmuş 5 adet fide temin etmiş ve hatta Ensar’la birlikte fideleri dikmişler.

Artık Ensar’ın mutluluğuna diyecek yoktu değil mi ki yanında babası ve orman şefinin de yardımıyla ağaç dikmeyi başarmıştı.

Minik Ensar etrafında birçok dikili fidelerin arasında kendi fidelerini bulabilmek için gerekli işareti babasına koydurmayı da ihmal etmemişti.

Artık şimdi bu fideleri sulama zamanı gelmişti. Babasıyla birlikte şişeleri su doldurup heyecanla fidelerini sulamaya vardığında baba oğul şok geçirdiler!

Hem kendi ektikleri ve hem diğer gönüllülerin ektiği onlarca yada yüzlerce fidelerin yerlerinde yeller esiyor ve sadece kuyuları kalmış.

Bu halde siz varın Ensar’ın ruh halini düşünün! Babası Tarık’a soruyor “Yarınlarımız Ve Hayallerimiz Nerede?” diye.

Şimdi bizde soruyoruz bunca fideler nasıl, niçin, neden söküldü? Kim biliyor? Gören oldu mu? Minik Ensar babasından haber bekliyor!

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Çakır
Çakır
1 yıl önce

Hiç bir yetkili yokmu bunun açıklamasını yapacak geleceğe nefes dediniz milyonlarca fidan satın aldı bu insanlar hadi bakalım ne cevap vereceksiniz çok merak ediyorum

Bervin
Bervin
1 yıl önce

Olamaz böyle bişey biz onları geleceğin nesillerin hediye etmiştik yazık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x