Dikbayır, AMED-Sakaryaspor maçını TBMM’ne taşıyor

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, AMED-Sakaryaspor maçı sırasında ve sonrasında yaşanan gelişmelerin ardından konuyu hukuki olarak takip edeceğini açıklamıştı. Dikbayır’ın, olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’na soru önergesi vereceği, konuyu ayrıca TFF’na da taşıyacağı öğrenildi.

Sakaryaspor’a destek

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, AMED-Sakaryaspor karşılaşmasında Sakaryasporlu futbolcuların maç öncesi ve maç sırasında saldırıya maruz bırakılmasını ve AMEDspor tarafından konunun bambaşka bir platforma çekilmeye çalışılmasının ardından TBMM’ne taşımaya hazırlanıyor. Milletvekili Dikbayır, daha önce yaptığı açıklamada, Sakaryaspor’a geçmiş olsun mesajı ileterek, konunun hukuki olarak da sonuna kadar takipçisi olduğunu belirtmişti.

TBMM ve TFF

Dikbayır’ın, konuyu soru önergeleriyle TBMM’ne taşıyacağı ve İçleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na soru önergeleri hazırladığı öğrenildi. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın ayrıca, konuyu Türkiye Futbol Federasyonu’na da taşıyacağı ve federasyon nezdinde de takibini sürdüreceği belirtildi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu